şükela:  tümü | bugün
  • yarın yapacak bir iş olmaması. erken kalkmayı gerektirecek hiç bir aktivitenin olmaması.
  • yarin yapacak pek cok is olmasi. hangisini ne zaman yapacagini planlama telasi.
  • karışık bir günün muhasebesi . uyumayı kayıp olarak görmek.
  • hala çalışıyor olmak.
  • bir önceki gün 16 saat uyumuş olmak.
  • tam uykuya dalmak üzereyken, vücudun nefes almadığını farkedip kişiyi uyandırması. son birkaç gecedir başıma gelmekte. ne pis bişi amk.
  • akşam üstü yatıp gece 12'de kalkmış olmak.
  • fazla düşünmek.

bir mesafeye taktım kafayı. "acaba şöyle mi yapsam? hiçbir şey yapmasam mı? böyle mi yapsam? diye gelgitlerdeyim. yapacağım şey için gerekli cesaret konusunda sıkıntılarım yok, zaten hayatımın en alt üst olduğu günlerimi geçiriyorum da, karar aşamasında yalpalıyorum işte. sağlıklı verilmesi gereken bu kararı en fazla da geceleri düşünüyorum. mesafelerin hesabını geceleri yapardım hep, biraz alkolle de kendi kendime cevabımı bulurdum, ama bu beni uykumdan eden düşünceler ağır geliyor bu günlerde.

biraz aydınlıkta ışık uyutmuyor, zifiri karanlıkta da düşünceler. insomnia'ya da hastalık diyorlar zaten, o da ayrı bir saçmalık, bence insomnia hayatı daha tasarruflu yaşama şekli.

ben kafayı yastığa koyunca anında uyuyuveren bir adamdım be müzeyyen abla*, ama olsun, yine de kimseye etmem şikayet.