şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu yaşıma kadar bulmuş olduğum en iyi yöntem ağlamak. uykun mu gelmiyor aç şöyle acıklı ağlamaklı bir film otur ağla. istediğin kadar ağla. sessiz sesiz ağla. bir süre sonra göz kapakların da ruhun da yorgun düşecektir. mışıl mışıl uyuyacaksındır. haa baktın yine uyuyamıyorsun yeterli olmuyor. o zaman alkol al ve ağla garanti uyursun
 • üniversiteyi ikinci öğretim okumuş, lise döneminde de bir uyku düzeni tutturamamış biriyim. düzenli bir hayatım olduğunda değişeceğini sandığım uyku düzensizliği, evli-işli hayata başlayalı 2 yıl olmasına rağmen değişmedi.önceleri yine sabah oldu diye sinirden ağlayacak duruma gelirdim artık durumla barıştım uyumazsam uyumayayım deyip sabahı beklemeye devam ediyorum yattığım yerde.
  benim sorunum şu ki 4 gün düzenli bir uyku uyuduktan sonra bir gece geç yattığımda ertesi gün önceki 4 gün kalktığım saatte kalkamamam. dolayısıyla tüm uyku sisteminin çökmesi.

  arada işe yaradığını düşündüğüm iki tavsiyem var 1.si eğer sürekli aynı şeyler aklınıza geliyor düşünmekten uyuyamıyorsanız şekerli bir şey tüketmek. bu dikkati dağıtıyor tekrar sizi dünyaya döndürüyor dağılan düşüncelerle birlikte uykuya dalmak kolaylaşıyor. 2.si oksijen almak.
  şimdi sıra sizlerde, bekliyorum.
 • 1 adet kas gevseti atin. ardindan ilber ortayli dinleyin. sabah kalktiginizda ilber hoca hala konusuyor olacak. sakin olun.
 • 5-10 sayfa kitap okuyun hemen uykunuz gelir.
 • gece uykusu uyumakta zorlanıyorsanız düşüncelerinizi sabaha ertelemeyi beyninize öğretmeniz yararlı olacaktır.

  başlarda zorlansanız da gündelik sorunlar, kaygılar, yaşanan diyaloglar, hatıralar, planlar gibi gece yatağa girmenizi bekleyen düşüncelerinizi fark ettiğiniz anda sabaha ertelemeli ve sabah uyandığınız an veya daha uygun vakitte ertelemiş olduğunuz düşünceler üzerine kafa yorarak beyninize onu kandırmadığınızı kanıtlamalısınız.

  düzenli olarak uygulandığında gece yatağa boş bir kafayla girebilmek ve sorunlara gündüz vakitlerinde kafa yormak alışkanlık haline dönüştürülebilmektedir.
 • sözlüğe yazın.
 • sevgili yapın. o sizi ayakta uyutur.