şükela:  tümü | bugün
  • evde, özellikle de aynı odada biri uykuya dalmış uyurken, onu uyandırmamak için azami dikkat etmenize rağmen başınıza her daim gelen şey. lanet gibi bir şey bu.

bu öyle bir durum ki, normalde olmayan sakarlığınızı bir anda tetikler. eller ayaklar birbirine dolaşır ve süreç başlar. bardaklar, tabaklar yere düşer. kapıyı kapatma şiddetini ayarlayamazsınız. orta sehpaya takılır devirirsiniz, ya da siz devrilirsiniz. bir açıklaması vardır elbet, olmalıdır.

murphy yasaları madde 13: bardak tabak kırılınca nazar çıkarmış.
  • varlığı defaaten kanıtlanmış bir teori. hele evde bebek var aman uyandırmayım dediğinizde mutlaka önünüze takılacağınız birşey çıkıyor.

(bkz: hiçbirşey olmadıysa bile birşeylerin olması)
  • hiii, işte ben!

gün boyu sessiz dolaşabiliyorken sabahları çarpılmadık dolap kapağı, düşürülmemiş makyaj malzemesi, tezgahın üzerine vurulmamış bardak kalmasın diyor beynim.

dikkat ettikçe de artıyor gürültü.
  • eğer bir uyuyorsa ve ben mutfağa gidip bir şeyler içmek için bardağı elime alırsam o bardak kesin düşer. hemde düştüğü yerde 3 4 kere seker de kırılmaz. o an kırılsın diye dua edersin ama 5. kez bile sekecek duruma gelir. çok kez yaşadım bunu. ne kadar dikkat edersen o kadar hata yapıyorsun bazen.
  • tam da şu videodaki gibidir.
  • valla çok doğru bir tespit. sabah sabah güldüm açıkcası. üstteki yazarının eklediği videoyu da izleyince daha da bir güldüm. tanımın dibi olmuş o video gerçekten. bu kadar güzel anlatılırdı yani.
  • bi süredir spora gidiyorum,kas ağrılarım var ;
    bu sabah dedim şuradaki ilaçların olduğu dolaptan kas gevşetici krem alayım süreyim işe gitmeden.
    evdekilerde uyuyorlar sessiz sedasız açtım kapağını kremi çektim hoop yanındaki arkadaşlarıda geldiler aşağı tangır tungur asdsad.
    evde de ses yok pomad tüpü yere düştüğünde sanırsın çekiç düşürmüşüz yere gibi ses yapıyor ister istemez çekiniyorsun .
  • yalnız değilsiniz, yazın beni de oraya. hem de altın harflerle. gerçekten hayreti mucip bir durum.