şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşı, asil renklere gönül vermiş güzel yazar. en içten selamlarımı yolluyorum kendisine.
 • "anıların sana kim olduğunu söyler.

  ya her akşam uyuduğunda anıların kayboluyorsa?

  adını, kimliğini, geçmişini, hatta sevdiğin insanları, hepsini
  bir gecede unutuyorsan,

  ve güvendiğin tek insan sana gerçeğin tamamını anlatmıyorsa...

  christine’in hayatına hoş geldin…"

  s. j. watson tarafından yazılan uyuyana kadar, 2011’in amazon en çok satanlar listesinde tüm kitaplar bazında 7 numarada, cinayet/gerilim/polisiye kategorisinde 2 numarada yer alıyor. yayıncılık dünyasının en prestijli ödüllerinden galaxy ulusal kitap ödüllerinde en iyi polisiye-gerilim kitabı ödülünü ve ingiliz polisiye yazarları derneği (cwa) john creasey hançer ödülünü kazandı.

  “aynada bana bakan surat benim değildi. saçlar donuktu ve benim tercih ettiğimden çok daha kısa kesilmişti; yanaklardaki ve çene altındaki deride sarkmalar vardı; dudaklar ince; dudaklar mutsuz bir şekilde aşağı doğru kıvrılmış, bağırıyorum, aynadaki benim, ama yirmi yıl daha yaşlı halim. yirmi beş yıl. daha da fazla. bu mümkün değil.”
 • uyuyana kadar s.j.watson gibi degerli bir yazarın en basarılı yapıtıdır bence.ve benim hayatımı daha anlamlı kılan bir yapıt.kitabi okuduktan sonra dunyaya cok daha farkli bakiyorum .mesela bir yerde birinin anılarindan bahsederken aklıma hep christine'ın yasadiklari geliyor.acaba onun durumunda olmak ne demek ve nasil bir duygudur hissedebiliyorum.bir nebzede olsa.tavsiyem sudur kesinlikle okumalısınız.uyandiginizda cocuk olarak uyaniyorsunuz ellerinize baktiginizda 40 yasindasiniz.buyuk bir hastalik amnezi hastaligi ve icinde gerceklik var.unutmak guzeldir böyle bir unutma ise cok farkli ve acayip bir durum.
 • aylarca elimde süründükten sonra -bunun nedeni biraz da okul yüzünden yoğun olmam- son 200 sayfasını 1 günde okuduğum kitap. akıl hastalıklarıyla ilgili kitapları her zaman çok sevdim ama bundaki olaylar ve sürpriz sonu etkileyiciydi gerçekten.
 • camii hasar görmüş ama mimberi yerli yerinde nicole kidman ablanın döktürdüğü filmin türkçe adıdır. görülesidir.
 • bayılarak okuduğum roman. tabii okuyalı oldu baya. nicole kidman'lı filmi de çıktı fragmanını başarılı buldum izlemek için sabırsızlanıyorum.
 • film bir başrol oyuncusu ile bu kadar izleyicisini uzaklaştırabilir kendinden..
  bu kadına tahammül etmekte öteden beri zorlanırım ama bu filmle zirve yapmış rol yeteneğindeki başarısızlık..
  momento filmini izlerseniz kesinlikle içeriği dolu dolu, oyunculuğu falso vermeyen özel bir film izlemiş olursunuz.
  şu an televizyonda tekrar tanıtımını izliyorum da bir film bu kadar başarısız olabilir.
  kitabını okuyanlar daha da iyi anlayacaktır beni ama okumayanlar da momente izlesinler evvela derim..
 • akılda kalıcı, iz bırakıcı bir kitap. büyük bir keyifle okumuş, okurken de tam filmlik bir kurgu diye düşünmüştüm. benim gibi düşünmüş olacaklar ki filmini de çekmişler. ne yazık ki filmi izlemişsem kitabını okuyamama, kitabını okumuşsam filmini izleyememe gibi bir tuhaflığım var. buna rağmen, çok sevdiğim bir kitap olunca şans vermek istedim ama daha ilk saniyelerde nicole kidman'ın popişiyle karşılaşınca izlemekten vazgeçtim. meraklısı varsa baksın bi.

  edit: anlatım bozukluğu şeysi
 • bir gerilim filmi.
  simdi tam olmus desek yalan soylemis oluruz.
  olmamis deseeek ne biliyim daha beterleri de var ama imdb de 7 yi hakediyor mu dersen , yoooooo hic haketmiyor derim
  6 iyidir.
  calissin seneye, gelsin bakalim yeniden.