şükela:  tümü | bugün
  • otobuste giderken beli iki buklum olmu$ teyzeye veya biri kucaginda bir elinde iki çocukla ayakta durmaya cali$an hamile kadina yer vermemek icin uyuyor numarasina yattigimizda, eger trafik de cok siki$iksa, gercekten uyuyakalip inecegimiz duragi gectigimiz cokca olmu$tur. sinirle otobusten inmeden once, o iki bucuk saatlik trafik siki$ikligi boyunca ba$imizda umutla bekleyen ya$li teyze veya hamile ablaya perdeleme yaparak, bo$alan yerimizi hemen yanimizda ayakta duran sari$in fistiga vermemiz de oteki tarafta sirat koprusu'nden jet hiziyla transfer olmamizi saglayacaktir.
  • birisinin istemediğimiz birşey konuşacağını bildiğimiz anlarda bundan kurtulmak için yapılan numaradır. kişi başınızda konuşmak için sabırla beklerken bir bakmışsınız ki uyumuşsunuz.
  • gece sevgilinizin yanınıza yatmasını uyuyo numarası yaparak beklerken uykuya dalmak suretiyle uyuyakalmak..
  • $ayet cok muhim bi durum icin rol yapilmaktaysa sabah gecti borun pazari$eklinde uyanildiginda cok kufredilecek olgudur..
  • kendini rolüne fazla kaptırmaktır.
  • benim gibi gozunu kapadigi anda uykusu gelen insanlar icin son derece tehlikeli bir numaradir. eger toplu tasima araclarindan birindeyseniz mutlaka ineceginiz duragi kacirirsiniz

(bkz: otobuste yer vermemek icin yapilanlar)
  • küçük kardeşlerin yaptığı şeyler arasındadır. yapılan yaramazlığın örtbas edilmesi amaçlı, nasılsa bana uyurken kızamazlar, uyandığımda da unuturlar konulu çocuk mantığının en komik sonuçlarıdır. bir de uyuyormusun sorusuna evet diye cevap verecek kadar küçükleri vardır bunların. * *
  • "göründüğüm gibi mi olayım yoksa olduğum gibi mi görüneyim?" sorusuna cevap bulanların yapmış olduğu durumdur çünkü uyuyorum numarası yaparken uykunun ne kadar keyifli olacağı düşünülür ve zaten uyursam rol yapmama gerek de kalmaz düşüncesi uykunun cazibesiyle birleşir ve tatlı tatlı uyunmaya başlanır.
  • erotik film izlemek için ebeveynlerle girilen soğuk savaşta başa sıkça gelen olay.