şükela:  tümü | bugün
  • akıllı olup bunu sadece kendi çıkarı için kullanan insanlar.
  • herkese kardeşim / canım cicim yapan insanlar

hayır diyemeyenler

yolyordam bilmeyenler

3- 5 kişi toplaşınca hali tavrı değişenler

küçük hesapların insanları

sadece işi düştüğünde sizi arayan arkadaş müsvetteleri

herboku ben bilirimciler (en sevdiklerim benim )
  • bencil olanlardır. bir de asla geri adım atmazlar. haksızken bile üste çıkacak bir şey bulurlar, herşeyi onlar doğru bilirler.
    ha bir de ben böyleyimciler vardır. değişemem. kabul ediyosan böyle kabul et derler. lan gerizekalı o telefonu açmazsın anlarım, bari gördüğünde dönüş yap, neymiş yoğunmuş. gören de devleti yönetiyor sanır yada nasa'da işe girdi, seneye uzaya fırlıycak sanki.
    ne diyoduk, karşısındakini aptal yerine koymayı bi beceri sananlardan da uzak durunuz efendim.
  • dengesiz insanlar der ve tek geçerim. kötü karakterli insanlarla başa çıkabilme yöntemi vardır. bir yolu mutlaka vardır. ama dengesiz insan öngörülebilirlikten tamamen uzak olunca insan büyük sıkıntıya düşüyor. bir gün önce çok iyi vakit geçirip ertesi gün uyandığınızda o gününüzü cehennemde bir güne çevirebilirler. eğer ki göreceli olarak istikrarlı ve mantıklı bir insansanız dengesizlik belirtileri gösteren insanlardan kesinlikle uzak durulmasını salık veririm.
  • mabadı yere yakın olan sinsi insanlar bu listenin en basindadir. bir de bunlar aileden ise tehlike seviyesi bir üst basamağa çıkabilir.
  • koşulsuz itaati benimsemiş, araştırmaktan, okumaktan, okuduğunu yorumlayabilmekten uzak, analitik zeka dediğinde boş bakan insanlardir.
  • çok fazla ve gereksiz konuşan, hep kendini öven, "yediğim, içtiğim, sktiğim" muhabbetini çok fazla yapanlar.
  • -empati yeteneği olmayanlar. dar bir çevrede, baskı altında yetişmiş ve birey olma konusunda kompleksler de geliştirmişlerse çok daha yıkıcı bir bencillik ve duygu yoksunluğu ile karşılaşma ihtimaliniz var. yalnızca kendi isteklerini düşünerek hareket edeceklerinden ve karşılarındaki insanların duygularını anlayabilecek yeterlilikte olmadıklarından kendi sorunlarını göremezler, eleştirilere karşı tahammülsüzdürler ve eylemlerinin haklılığı konusunda kendilerini kolayca ikna edebilirler. verdikleri sözleri tutamazlar, kolay yalan söylerler. bugün söylediklerini yarın inkar edebilirler.

-hayatın olumsuz taraflarını gören, her gidilen yerde huzursuzluk çıkarma potansiyeline sahip, negatif insanlar. böyle biri bir süre sonra sizin de enerjinizi emecektir. hayatınızı kötü etkileyecek, sizi de kendisine benzetecektir. girmeniz gereken sınavlarda motivasyonunuzu kıracak, iş hayatınızda gergin, mutsuz olmanıza neden olacaktır.

-başarısız olduklarında sürekli başkalarını suçlayanlar.

-ilişkilerini, bir vakitler sevmiş olduklarının ahını alarak, karşısındakilere zarar vererek bitirmiş olanlar.
  • bir zamanlar her şey benim elimde diye düşünürdüm yani mutlu veya mutsuz olmak benimle ilgili sanırdım.. hala böyle sanıyorum ama bunun yüzdeyüz olmadığını biliyorum artık. etrafınızdaki insanlar da çok önemli o anki ruh halinizi belirleme konusunda.. gerçekten bazı insanlar sadece enerjiyle besleniyor ve bunun içinde sizi sömürüyor. ondan ne olursa olsun bir insan sizin modunuzu düşürüyor ise ondan uzak durmak gerekiyor en yakınınız olsa dostunuz olduğunu düşünseniz bile. emin olun zamanla hayatınızdaki en doğru kararlardan biri olduğunu göreceksiniz.