• uzaktan başlayan, uzaktan yürütülen bir ilişkiydi bizimki. evlenince burun buruna oluruz sandığımız fakat iş gereği ayrı şehirlerde bulunduğumuz bir evliliğe dönüştü.
  • istiyorsanız yürür. sanki lozan antlaşması, çok büyütülüyor. her ikisi de fazla büyütülüyor. cahil cahil davranmanın gereği yok.

istiyorsanız bu dünyada her şey olur. şayet yürütemiyorsanız biriniz yeterince sevmiyordur/istemiyordur. bunun başka bi sebebi, açıklaması, sonucu yoktur.

bi ilişkide bi şey gitmiyorsa, yürümüyorsa sevgi yeterli değildir.

bi arkadaşımın annesi “geçinmeye gönlünüz olsun kızım, gerisi hallolur.” demişti, evet bi arkadaşımın. hiç unutmam bu lafı, geri kalan her şey flu ama bu kaldı bende, kaptım hayat dersini valla teşekkürler.

bakın bi daha anlatıyorum. olay çok net. büssürü konuşmaya, analiz yapmaya, avunmaya gerek yok; “yapamıyorum.” diyorsanız yeterince sevmiyorsunuzdur, “yapamıyorum.” duyuyorsanız da yeterince sevilmiyorsunuzdur.

kolay gelsin.
  • uzak mesafe ilişkilerde karşınızdaki insanı tanıma şansınız yoktur. birbirini tanımak için görüntülü konuşma, belirli aralıklarla bir araya gelmek yeterli degildir. karşılıklı olarak sadece birbirinizi oyalar ve kandırırsınınız.

uzun bir süre bir arada olup iş, okul vs gibi uzak mesafeye dönüşen ilişkileri bir miktar tenzih edebilirim. en azından orada gercek bir zaman geçirmişlik, birbirini az çok reel tanımışlık var. ama yine yürümez. bunu da yazın.

ılişki gerçek temas, güzellikleri ve zorlukları reel anlamda yan yana atlatmayı, birbirine bağlanmayı ve alışmayı, gözlemlemeyi, zaman geçirip iyi kötü anılar biriktirmeyi gerektirir. ötesi sanal arkadaşlıktır.
  • yapılması yasaklansın

bir araya gelirsin belki uzun sürelerdir düşlediğin şeyler gerçekleşir. zaman zaman yanlış kişi olduğunu düşünürsün ama eylem gösteremezsin. gösterince de pişman olursun. hayatında başka birisi olmadıkça alışkanlığı geçiştirmek çok zor.

özetle uzun süre emek verirsin ve sonu bombok bir yere çıkar.
  • aynı evde bile olabilen ilişki türü

yanınızda, karşınızda, 1-2 metre mesafenizde oturur bazen biri ama aslında aranızda binlerce km vardır gibi...
  • sadece bir tarafın fedakarlık göstermesi veya bir taraftan fedakarlık beklenmesi halinde çok çabuk bitiyor, insanda ne heves kalıyor ne de istek. yıllar önce sırf bu yüzden sevdiğim insanla ayrı düştük, sonra ikimiz de şartlarımızı zorlayınca her şey tekrar rayına oturmuştu. kısacası tek taraflı bir senaryo değil.
  • motive olamazsın yarım kalır peşi gelmez.
  • benim için mümkün olmayan ilişki türüdür. göremedikten, dokunamadıktan sonra ne yapayım böyle ilişkiyi. ilişki başladıktan sonra araya bir sebepten mesafe girmiş ise orası başka tabii.
  • tecrübeli abilerimin yeşillendirmesini istediğim ilişki türüdür.

entry restorasyonu: abilerim çimen yeşiline döndürmüşler sağolsunlar :)
  • ayni sehirde insan mi kalmadi
hesabın var mı? giriş yap