şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ahmet yesevi üniversitesi'nin gönderdiği bir sms neticesinde varlığından haberdar olunmuş, tezsiz yükseklisans programıdır.
  http://www.yesevi.net/#!turtep

  ilköğretim ve lise programlarının uzaktan eğitim konusunu bir şekilde anlayabilmiş/anlamlandırabilmiş; lisans uzaktan eğitim programlarını da bir noktaya kadar, belirli bölümler çerçevesinde anlayabilmiştim. ancak akademik bir konu olan yükseklisans programında uzaktan eğitim modeli ne demek yahu? bir tane profesör görmeden yükseklisans diploması almak ne demek?

  eğitimin niteliksizleşmesi ve anlamsızlaşması sanırım bu oluyor. zira artık parayı veren doktorasına kadar tüm eğitimini almış olabilecek, hem de hiç okula gitmeden.
 • ahmet yesevi'de nasıl bir eğitim modeli uygulandığını bilmemekle birlikte genel anlamda uzaktan eğitim modelinde öğrenciler açık öğretim sistemindeki hoca görmeme handikapını yaşamazlar. sanal sınıflarda derslere katılır, hocalarla fiziksel olmasa da yüz yüze görüşürler. hatta aynı şehirlerde iseler fiziksel olarak da yüz yüze görüştükleri olur ama özellikle sosyal bilimler alanında buna pek de gerek kalmaz.
  bazı üniversitelerde bazı profesörlerin sistemdeki sanal sınıfların yanı sıra tez /proje danışmanlığı süreçlerinde skype üzerinden de destek verdiği verimli bir öğrenim şeklidir.
 • bunun tezlisi bile mumkun oldugundan pek bir sorun yoktur. zira bazi universitelerde toplam 20-30 tane anca ogrencisi oluyor.
 • çöp. danışmanı ile iletişime geçmeden tez kabul ettirebileceğini sanan uyanıkları son düzlükte ağlatır.
 • aç olan vakıf üniversiteleri ile askerden yırtmak isteyen delikanlılar ya da çevresine yüksek lisans yapıyorum demek isteyen hanım kızlarımızın, rahatlarını bozmadan görevlerini ifa etmeleri için uydurulmuş, içi boş, geneli tezsiz yüksek lisans programlarıdır. ciddiye alınmaması gerekir...
 • yeni yönetmelikten sonra askerliğin tecil edilmesiyle ilgili bir problem oluşturup oluşturmadığını merak ettiğim yüksek lisans programıdır.
 • kahramanmaraş sütçü imam üniversitesinde yapabileceğiniz yüksek lisans türü. başvuru yapmıştım kabul edilmiş. ücreti de dönemlik 1000 lira civarı.

  askerliği tecil ettirmenin en temiz yolu.