şükela:  tümü | bugün
  • mülakat(torpil) olduğu sürece milli eğitim bakanından ders alsanız yine de kazanamazsınız dediğim hazırlanma biçimidir.

ben 84 puanla atanamadım arkadaşım 92 puanla. söyleyeceklerim bu kadar hakim bey...
  • bence artık insanların farkındalığının artması gerek, dershaneler ticarethane haline gelmeye başladı, bu gözler kimya hocasının tarih anlattığını dahi gördü. dershanelere verilen ucret ve alınan verim sorgulanmalı. internet üzerinden de çok çok daha uygun fiyata eğitim alabilirsiniz, ayrica sadece dershane fiyat farki degil, dershaneye gitmek icin harcadiginiz efor ve parayi da hesaba katmalisiniz. eger kararliysaniz kesinlikle internet uzerinden egitim daha verimli ve karli. istediginiz zaman istediginiz derse ulasabilmek cok buyuk bir lüks, zamanı verimli kullanabilmek, hayatinizdaki her seye zaman ayirabilmek cok buyuk bir luks. zaman en değerli varlıgımız sonucta. dershane dedigimiz sistemde 5-6 saat boyunca alinan egitim ne kadar faydali olabilir, beyin bi sure sonra kendini kapatiyor zaten. halbuki internet uzerinden egitim ile istediginiz an istediginiz egitime, istediginiz saat araliginda ulasabilirsiniz.calistiginiz yeri ve ambiansi bile sizin belirlemeniz de cabası. bir ingilizce öğretmeni olarak dershanelerdeki formulize edilmis, guncel olmayan ingilizce egitimlerini hoş bulmuyorum. ayrıca bir kadın olarak zamanında internet uzerinden egitim sayesinde kisisel bakimima sporuma ve her seyime zaman ayirabildim acikcasi. bence kesinlikle kisiye ozel olabilen, dershaneye gore mukemmel verimli bir yöntem internet uzerinden egitim.

edit: çok soran olmuş, merak edenler için http://www.cbaakademi.com/
  • (bkz: benim hocam)
  • internette paralı ya da parasız ulaşabileceğiniz birçok kaynak mevcut dershaneye gitmeyi de doğru buluyorum, fakat her ikisini de kullanmak bana göre en iyisi.
  • bu sene kpss çalışacağım için en çok aklıma kurcalayan ikilem. ilk denemem sınava evde hazırlanarak olmuştu. benim hocam youtube kanalı bu konuda epey faydalıydı benim için ama 3 ay sonra irademi kaybedip çalışmayı bıraktım. şimdi 2 yıl aradan sonra tekrar sınava çalışmaya başlayacağım. dershane/kurs ücretleri malum ama bir yandan beni düzene sokar diye düşünüyorum. kafalar karışık.

edit: dershaneden ziyade en çok hangi derste sıkıntı çekiyorsanız onun hocasından özel ders almak işinize yarayabilir. (ki ben de bunu yapmayı düşünüyorum)
  • daha önce çalışmadan iki defa girip şansımı denediğim sınav. sonuç tabiki hüsran. insanlar boşuna kurslara gidip, deli gibi çalışmıyorlar. tekrar deneyeceğim fakat bu sefer yardım almayı düşünüyorum. sınava girip başarılı olan arkadaşlarımı gördükçe daha fazla imrendim. kendi çabalarıyla sınava çalışanlarda çok vardı fakat büyük çoğunluğu başarısız oldu. zaten kazananların neredeyse hepsi yardım alarak kazandı. kurslara gidip trafik derdiydi vb gibi sorunlarla uğraşmakta istemiyorum. istediğim online hizmet veren, evimde rahat rahat dersleri takip edip sınava hazırlanacağım birşey. cba akademinin bu konuda yardımının olacağını düşünüyorum. geçen sene birkaç arkadaşım sınava bu şekilde hazırlanmıştı. ne olursa olsun bu sınavı kazanıp artık kafamın rahatlamasını istiyorum.
  • açık öğretimden farkı nedir bir türlü çözemedim. bilen bir yazar yeşillendirse çok sevinirim.
  • kpss hazırlık için güzel bir yöntemdir. fakat video izleme sınırı var. üstelik videoları da indiremiyorsunuz. indiririm diyen varsa yeşillendirsin lütfen beni. canım çıktı yapamadım. para verdik hakkımız bitmesin diye video izleyemiyoruz rahat rahat.
  • bu zamanda, elde bu kadar ucretsiz kaynak oldugu surece en dogru yol oldugunu dusunuyorum