şükela:  tümü | bugün
 • sözleri zeynep talu'ya ait olan, ayşen'in hoş bir parçası. beste ise sterling gittens'e aittir. ayrıca kasede de ismini veren parça olma özelligini de taşımaktadır. kaliteli bir altyapıya sahip bir albümdür.

  1 . bulamadım
  2 . uzaktan geldim
  3 . aman be
  4 . nerdesin
  5 . aşığım hala
  6 . çok şey istemem
  7 . bitmiş artık
  8 . öğrendim sevmeyi
 • çok güzel bi gitar solosu vardı. yabancı bi gitarcı çalmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
 • ilk albümü olan ''uzaktan geldim''i 1997 yılında çıkarmış olan ayşen'in albümünün içerisinde toplam 8 parça var ve 8'i de birbirinden güzel parçalar.gerçekten emek sarfedilip ugrasılmıs ancak bu tur degerlere hiçbirzaman sahip çıkılamadıgı için (ülkemizde) ticari görüşlere yenik düşmüş ve 2. albümünden sonra tamamen ortadan kaybolmustur.üstünden yaklasık 7 sene geçmiş olmasına ragmen parçaları hala ilk günkü gibi zevkle dinlenebiliyor.
 • parçadaki gitarı mark james,perküsyonu annette stevenson;vokalleri ise paul lee,katie holland,özkan uğur,cihan okan ve aslı omağ seslendirmiştir
 • şarkıların sırasıyla biraz oynayalım, bir kaç da noktalama serpelim.

  aşığım hala..
  çok şey istemem.
  öğrendim sevmeyi.
  uzaktan geldim.
  nerdesin?
  bulamadım.
  aman be,
  bitmiş artık.

  şarkı isimlerinden monolog yazılabilen bir albümmüş.
 • bugün bile hala baştan sona dinlenebilen çok kaliteli bir albüm. o senelerde (96-97 gibi) dönemin diğer pop müzik albümlerine göre daha yüksek kalitede düzenlemelere ve tonlara sahip albümler çıkmış (diğer aklıma gelenler tuğçe san albümleri, rafet el roman'ın ilk albümü) fakat nedense fark yaratmamış ve öne çıkmamışlardır.
 • dokuzuncu nesil yazar yahu! entry de yazmış, şukela valla...

  (bkz: ilk entry ben oldum sanırım)
 • bir sabah gün doğarken yola çıktım
  her günahı her cezayı göze aldım
  hiç düşer miydim yollara
  o yolların sonunda seninle olmak olmasa
  sevmek olmasa
  uzaktan geldim kapını aç beni yorma
  senin için savaş verdim
  bana karşı koyma
  uzaktan geldim daha fazla soru sorma
  kaderimle savaş verdim
  bana karşı koyma

  şeklinde sözleri olan ayşen şarkısı.
 • hayallerimi süsleyen şarkı. geleceğimin fon müziği bu olmalı. kapını çaldığımda, sevinçle açtığında o kapıyı bana, her şeyimle geldiğimde sana, her şeyi göze alıp. sormasan hiçbir şey, nasılsın bile demesen. nefes alışını o kadar yakınından izleyebilmek bile seramoni benim için. hiç bitmesin istediğim. onca yoldan sonra tek bir gülüşünle silsen yorgunluğumu. acılardan, özlemlerden birşey kalmazdı geriye. bunca savaştan sonra sıra sevmeye gelse. yollar, yıllar, yabancı kolların adı bile anılmasa. sorgusuz sualsiz sevsek. tereddüt perdeleri çekilse gözlerinden ve sadece kendimi görebilsem o ışıldayan gözlerinde. savaşım da sana, sevdam da.