şükela:  tümü | bugün
  • şu sıra türkiye twitter gündeminde birinci sırada bulunan hashtag.*(üniversite öğrencilerinin yök'ün bugün aldığı karardan dolayı)*

imkanı olmayan öğrencilerin dışlandığı bu sistemde birçok kişi mağdur olacaktır. bunun yerine yaz aylarında eğitim telafi edilebilir.
    edit: uygulamalı dersler haricinde yaz aylarında telafi yapılmayacağı söylendi.
  • şimdi bir akademisyen olarak çocuğum siz yüz yüze de eğitim istemiyorsunuz demek istiyorum kendilerine.

neyse bunu haklı sebeplerle istemeyenler olabilir ama ne yapalım, dönemi mi iptal edelim, yazın sıcağında okula mi geleceksiniz, baharda ders dinletemiyorduk size yazın 38-40 derece sıcağında nasıl dinleyeceksiniz?

devlet bedava gb versin çocuklara. teorik dersler böyle hallolsun. başka çare yok zira.
  • #uzaktaneğitimistemiyoruz
    okullar açılsın virüs biraz daha yayılsın istiyoruz. çok mu şey istiyoruz? batak ve 101 tayfa isyanda...
  • ee istemeyip napcan, ülkeyi komple corona mı ele geçirsin? yapılması gereken bölümlerde uzaktan eğitim yapılması mantıklıdır...
  • dünya bir virüs belasıyla çalkalanıyor. avrupa'sı, asya'sı, bütün kıtalarda bütün ülkeler olağanüstü durumlar yaşıyor. dünyada hayat durmuş.

bizim beyler, hanımlar da dünyanın birçok yerinde birçok insanın imkân bile bulamadığı bir eğitim sisteminin uygulanmasına tepki gösteriyor, "eğitim istemiyoruz" diyorlar. bunun, komşusunun evinde karnını doyuracağı bir parça kuru ekmeği yokken kendi evindeki pastayı, böreği, dolu dolu sofrayı beğenmemekten hiçbir farkı yoktur.

siz mi okuyorsunuz? ne okuyorsunuz allah aşkına ya? şu kafa yapısına sahip bir grup varlık, ne okuyabilir ki?
  • kısaca "ne istiyorsunuz amk?" sorusuyla cevaplanabilecek hashtag.
  • virüs benim umrumda değil birader. allah beni türkiyeye yollayarak belamı vermiş zaten. ölsem kalsam fark etmez. benim gibi düşünenleri bir yerde toplayıp örgün öğretime devam etmeleri lazım izole bir şekilde. bu uzaktan eğitim hiçbir işe yaramıyor. yat yat sıkıldım evde ulan. dışarı çıkamıyoruz hayat ölü. bu insanlar ispanyol gribine falan denk gelse acaba o zaman neler yapacaklardı çok merak ediyorum.
  • anasının babasının evinde yiyemediği b*k ları başka şehirde yiyenlerin ağlaştığı hastag.
  • ben hayatımda şu hashtag'in altında kendilerini savunmaya çalışanlar kadar gerizekalı insanlar görmedim. güya memleketin okuyan, öğrenen, sorgulayan kesimini oluşturması gereken insanlar daha bir pandeminin ciddiyetini anlamaktan aciz.

birbirimizi kandırmanın gereği yok, şu devirde herkes minimumda olsa dahi gerekli teknolojik olanaklara sahip. en kötü herkesin dandik de olsa akıllı telefonları var ki, en kötüleri bile uzaktan eğitim için yeter de artar bile. herkesin az da olsa internete erişme imkanı olduğu da ortada. gerekirse, devletin üniversite öğrencilerine ekstra internet sağlaması istenebilir gayet.

aylardır aktif karantina uygulayıp hala daha yeni vaka görülebilen çin örneği, yanıbaşımızda her gün binlerce insanın öldüğü italya örneği dururken; gencecik, bilgili ve kültürlü olması gereken insanların düşüncesine bak. sırf okulda arkadaşlarıyla dedikodu yapamayacak, derste uyuyamayacak, mezuniyet töreni düzenleyemeyecek diye kurumlarda çalışan binlerce insanın ve okuyan binlerce öğrencinin sağlığını tehlikeye atacak. kafaya bak.

insanlar öyle gerizekalı ki bunun doğal seçilim için harika bir fırsat olduğunu düşünmeye başladım.

edit: "fırsat eşitliği" saçmalığı hakkında şöyle bir şey var:
    (bkz: #104198529).
  • sonra bu aptallar etraflarına birbirlerine virüs bulaştırıp, belki ve hatta kuvvetle muhtemel ailesindeki yaşlı insanlardan bazılarını kaybettiklerinde yine yök'e küfredecek ve belki de hatta "bizi zorla okula gönderdiler ve durum bu şekilde oldu" diye gidip bir de utanmadan dava falan açacaklar. biliyorum çoğunuz "bana bi şey olmaz ben gencim yeaa" diyeceksiniz fakat sorun şu ki; dünyanın şu an uğraştığı bu rezalet hastalığı yaratan virüsün aşırı derecede bulaşabilir türde olması. siz virüsü taşıdığınızın bile (hasta olduğunuzun demiyorum bak) farkında olmadan başkasına bulaştırarak ölmelerine sebebiyet verebilirsiniz. siz corona kaptığınızın farkında bile olmadan hayatınıza devam edebilirsiniz fakat, sizin taşıyıcı olmanız sebebiyle onlarca yüzlerce insan hayatını kaybedebilir.

amfiler, tuvaletler, kantinler hep yakın temas ve yayılım alanları. birisi hapşırsa hepiniz sıçarsınız. bu, sağa sola el dezenfektanları konarak, sürekli insan sirkülasyonu olan, dışarıdan giren çıkanın sürekli olduğu okulu ara sıra dezenfekte ederek de çözülebilecek bir şey değil. sonra da bu adamlar yüzünden bu hastalık bana bulaştı, etrafımdakilere yayıldı diye zırlayacaksınız. aptal aptal düşüncelerinizden sıyrılın. başka çare yok! anlamıyor musunuz! bu virüsün yayılımını engellemek ve devletin sizleri, ailelerinizi koruyabilmesi için baş-ka ça-resi yok! yok ! bunu o kafanıza sokun artık! aklınızı başınıza toplayın.
288 entry daha