• afedersiniz de ne istiyorsunuz mk bu kadar cahil salak bir topluluk görmedim ya
  • ananının neresini istiyorsun diye sormak istediğim olay. ulan kel kör eğitim sistemimiz var buradan kısa sürede uzakten eğitim ayarladılar mucize gibi bir şey bu ve insanlar mucizeyi tapıyor. gönderin çocuklarınızı oraya buraya sonrada koronadan geberin amk malları. yada çocuğun eğitimi zayıf komple boş kafalı olsun evladınız, yiğeniniz akrabanız.
  • inanır mısınız, hocalarınız da uzaktan ders vermek istemiyor. ama şartlar bu.
  • bunu desteklemek pek mantıklı değil evet bir miktar fırsat eşitsizliği yaratıyor mu ? kesinlikle ama bu çözülemeyecek bir şey değil kendi okulum için konuşmaktayım normal şartlar altında kendi ders materyallerini kesinlikle paylaşmayan hocalarım uzaktan eğitimden dolayı ders videolarını yüklüyorlar (canlı yayınlardan sonra ) ayrıca slide vb. ders materyallerini de paylaşıma açıyorlar (zaten okulda da bundan çok farklı bir şekilde bir ders akışı yok ). bu dersler bugün yapılmazsa ya dönem uzatacaklar ya da yazın tamamen dersle geçecek (burası da virüsten dolayı belirsiz böyle bir imkan olmayadabilir) .
  • okul benim enerjimi emiyordu. ben evimden her gün 2 saat yol tepiyorum sırf 2-3 saat hoca dinlemek için. anlattıkları da kitaplarda yazanların aynısı. zaten derste hocanın anlattığıyla geçilmiyor, kitabı okumayan kalır. madem kitapla geçiyorum ben niye okula gidiyorum. bizim ülkede eğitim sistemi bu kadar işte. adamlar bize kitabı veriyor, okuyun diyor, sınavda da kitaptan başlık soruyorlar. ee ben zaten kitabı evde de okuyabiliyorum. bence iyi oldu tabi eğer insanları mağdur etmeyeceklerse.
  • isyan edenlerin sebeplerine bakın,kafayı yersiniz.

birisi sıkılmış,öbürü sevgilisine kavuşmıyor, vs vs. dertlere bak. okulu ne olarak gördükleri sebeplerinden ortaya çıkıyor.

siz de açın üniversiteleri. saçma sapan iş yapıyorsunuz durduk yere

adam gidip batacak atacak
    evde canı sıkılmış ortamlara akacak
    sevgilisine kavuşacak

edit : istek üzerine bazıları ibaresi ekleyeyim. genelleme olarak algılanmış (bence öyle değil ama olsun).
  • ben de bir akademisyen olarak istemiyorum. 40 dk ders için uzaktan eğitim videosu hazırlamak 4 saat sisteme yüklemesi 1 saat. hayır sanki çok bir ise yaracak, öldü bütün arkadaşlar derssizlikten, uyku uyuyamıyorlar haftalardır.

bir de yanlış anlaşilma olmasın, uzaktan eğitime asla uygun olmayan bir fakültede apar topar video hazırlıyoruz 1 haftadır. uygulama ağırlıkli dersi teorik anlatırken normalde kullandığım internetten resim youtube video vs yi telif ihtimali yüzünden kullanamıyorum. aşırı sıkıcı videolar oluyor haliyle asla öğretici olamaz. dostlar alışverişte görsün şu hali, hepimiz için.
  • son edit: akademisyenler, akademisyenlerimiz! lütfen şuraya daha çok nefret dolu, hakaret dolu, mesajlar yazıp ne olduğunuzu yüzümüze vurmaktan vazgeçin. zaten şu son uzaktan eğitim denen nane ile eğitim konusundaki samimiyetiniz bir kere daha gün yüzüne çıktı. lütfen gözümüzde daha fazla düşmeyin. yarın yine okul açılacak ve yüz yüze bakıcaz. (bkz: akademisyen lobisi)

ööf ne biçim üst edit: bakın şuna (#104198529) güzel başlayan yazı* nasıl da nefret kusan bir hal almış. yazıdan da anlayacağınız gibi kendisi bir öğretmen. daha sınav dahi olmayan 2 haftalık ara da öğrencilerinin çok iyi notlarla derslerini geçtiğini iddia ediyor.*
    inanın bana şuraya nefret kusan kitle ya keyif meraklısı akademisyen ya da dersle ilgisi olmayan yaz tatilim yanmasın edasında boş tipler.

über üst edit: lütfen bir fikriniz varsa şu başlığa yazın, şöyle şeyleri buraya tükürmeyin (#104201881) . hayır nerede yaşıyorsunuz anlamadım. benim derdim eşit olmayan rekabet filen değil ama bunu söyleyenler de haklı. bence hala soğuktan, açlıktan ölenlerin olduğu bir ülkede, internet erişimi , bilgisayarı, telefonu olmadan yaşayan insanlar olması çok hayreti mucip bir durum değil.

çok üst edit: beni mesaj ile taciz eden yazarlara sormak isterim, akademisyen profilini ne kadar iyi biliyorsunuz? mesela şunlardan bir şeyler öğrenme çabasındayız (#104195879) . biraz empati. bana atılan mesajların bazıları belli ki akademisyenlere ait, mesaj içeriğine girmeden ve isim vermeden demek istiyorum ki şu başlığa karşı çıkanlar arasında hocalar var. bu da aslında benim altta yazmış olduğum yazıyı kanıtlar nitelikte. hocalar, hocalarımız, öğretmenlik erdem midir?
    bir meslek olarak öğretmenlik.

üst edit: herkes kendi bölümü için yazsın gençler, iibf okuyan gelmiş bizlere burada "gerizekalı" ayarı veriyor, allah'ım sana geliyorum!

daha önce üniversitelilerin dönem iptali başlığında yazmıştım #104153534 . bilg. müh. okuyan biri olarak, işi bilgisayarla olan biri olarak, gerçekten şu an mağdur durumdayım. eğer ben böyle isem diğer bölümleri düşünemiyorum. çok doldum sözlük, her hafta lab yapması gereken ders labları offline lab olarak değiştirdi. yani labı ödev pozisyonuna düşürdü. eee ne olmuş diyeceksiniz, ben lab da soru sorup öğrenmem gereken mesele ile evde bir başıma kaldım. bu dönemin tekrar değerlendirilmesi şart. eğer yüz yüze eğitim olacaksa ben yazın eğitim almaya da razıyım, bir dönem okulu uzatmaya da. çünkü şu durumda ya dersten kalıcam ya da çok zayıf bir not alıcam.

bu uygulamayı yapan yetkililer bu ülkede okumamışlar herhalde, öğretmen profilinden bir haber bir karar vermişler. zaten normalde slayt okuyup soru soran, bir şey öğretmeye gelince kaçacak yer arayan akademisyenlerle dolu üniversitelerimiz bu işi hepten kendilerine tatil olarak görmekte. akşam 10 da çayı ile ders açan mı dersiniz, toplam 4 saat olması gereken dersi 12 tane 5 dakikalık slaytlar okuyarak geçiştirmeye çalışan mı dersiniz, ne ararsanız var şu an. konu ders anlatmak olunca, riyakarlık ve samimiyetsizliği görev edinen hocalarımız ekranlardan yüzümüze yüzümüze ışık saçıyor. biz öğrenciler mağdur durumdayız sesimizi duyun.

ayrıca yök ne kadar, canlı ders olmayacak dersi yükleyeceksiniz dese de canlı ders yapmaya devam eden hocalar var. canlı ders dediğime de bakmayın 70 kişilik derse 9 kişi join yapıyor çünkü adam sabah 8 de olması gereken dersi akşam 6 da 10 da açıyor. ve onda da ders anlatmaktan uzak gayet samimiyetsiz bir şekilde bize 2012 yılından kalma tahta fotoları gösteriyor, rezil durumdayız.

edit: ayrıca sınavı kaldırdılar, dersin puanlaması ödev ve küçük quizler ile sınırlandırıldı. üst dönemden tanıdığı olan, dersi tekrar alan veya dersi yükseltmek için alanlara gün doğdu.

edit2: buyrunuz bahsettiğim, yakındığım profil (#104198029) zaten bunlardan hayır yok en azından lablarda yüksek lisans öğrencilerine soru sorma imkanımız oluyordu onu da elimizden aldınız. lütfen şunların eline bırakmayın bizi.
  • şahsen ben uzaktan eğitim istiyorum. pazartesi gününden beri derslerimizi bu şekilde işliyoruz. keşke hep böyle olsaymış. her gün okula gitmem 2 saatimi alıyodu 2 saatte dönüş etti 4 saat. şimdi kalkıyorum yataktan 5 dk da açıyorum bilgisayarı oh miss... bağlantıda da bir sorun yok. hocadan söz hakkı isteyip derse bile katılıyoruz. üstelik dersler otomatik kayıt altına alınıyo bu şekilde açıp dersi istediğim kadar dinleyebiliyorum. 4. sınıfım ve iyi ki böyle bir karar almışlar diyorum. buradan son sınıf arkadaşlara sesleniyorum korkmayın kimsenin sizin okulunuzu uzatacağı yok rahat olun. chat bölümünden ister herkese ister kişiye özel mesaj atabiliyoruz aynı msn gibi. okul da derslere gelmeyen arkadaşlarım sistemden çıkmaz oldular. bu sistemden rahatsız olanlar okuldaki sosyal ortamdan koptukları için rahatsız olan derslerle alakası olmayan tipler. uygulamalı dersi olup da uzaktan eğitime karşı olanlara da şunu demek istiyorum. dostlar sizin o uygulamalı derslerinizi yazın örgün eğitim şeklinde verecekler. korkmayın kimseyi mağdur edemezler gerekirse herkesi mezun ederler.
hesabın var mı? giriş yap