şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sağlık bakanlığı’nın yeni başlattığı “uzamış vardiya poliklinikleri” sistemine göre, acil servislere başvuran ancak acil olmayan hastalar, 63 hastanede saat 23.00'e kadar açık tutulacak polikliniklere sevk edilecekler. bu poliklinikler “yeşil 2” olarak kodlanacak.

  sağlık bakanlığı aldığı bu kararla mesai sonrası gece 23.00’e kadar konulacak yeni bir vardiya ile sözde acillerin yükünü azaltmayı amaçlamaktadır.

  edit : sağlık basamaklarını millete anlatmak yerine yapılan popülist uygulama.
  şimdi ülkede acile giden 4 tip var.
  1-gerçekten durumu acil olanlar.
  2-randevu alamayıp gidenler.
  3-parasi olmayanlar.
  4 başı agrisa acile gidenler.
  gardasim! usuttuysen, nezle isen bu gibi durumlarda hastaneye değil aile hekimine gideceksin ki randevu alamadığı için acile hücum eden, gerçekten poliklinige gitmesi gerekenler randevu alabilsin ve yoğunluk oluşmasın.
 • saglikta bir baska populizm ornegi.

  bu da yetmezse 24 saat acik poliklinik olsun.

  yetmezse evlere doktor hemsire servisi baslasin.
 • herkesin kendisini acil olarak gördüğü bir ortamda yeşil 2'ye yönlendirilenlerle yönlendirenler arasındaki çatışmaları şimdiden görebiliyorum. kardeşim ismi üstünde acil! acil vakaysan -ki buna sen değil kurallar ve sana bakan konunun uzmanları karar verir- her saat hastaneye gidip tedavi olabilmelisin. acil değilsen normal gündüz poliklinikliklerine başvurmalısın. şimdi gereksiz yere yapılan başvuruları engel olamayan ilgililer 'e madem geliyorlar, bari bakalım, doktor, hemşire, personel nasıl olsa elimizin altında, fazla çalışsınlar' mı demektedirler?