• şu ülke adına 1 gram umudum kalmadı. o kadar kokuşmuş,o kadar lağım bir ortamdayız ki konu sadece ne sendika ne de siyaset.

konu ülke olarak zıvanadan çıkmamız...

allah korusun (inşallah böyle bir şey olmaz) ama cidden büyük bir felaketin bu ülkeyi beklediğini hissediyorum, millet olarak yöneticisinden, siyasetçisine, memurundan,sporcusuna, adaletinden,diyanetine kadar yozlaşmanın sınırına geldik artık,emin olun aklımızı başımıza getirecek,kafaya dank ettirecek bir felâket bu ülkeyi bekliyor.

inşallah tez vakit aklımızı ve vicdanımızı başımıza alıp gerekeni tüm ülke olarak yaparız.
  • zifiri karanlık için eklenen bir karartıya sebep olan durum
  • len bari kılıfına uydurun be... çakma sendikalarımız bile beceriksiz, yolsuzluğu beceremiyorlar.
  • ülkemizdeki sendikalaşmanın vücut bulmuş halidir maalesef böyle bi durum mevcuttur. işçi yanlısı gibi görünüp aslında hiç de öyle olmadıklarını gösteren durumdur. yarın inşallah o makamda olmamasını umduğum sendika başkanı...
  • “koç”a bak sen.
  • yarın elini kolunu sallaya sallaya "işini" yapmaya devam edecek olan genel başkanın rezaletidir. halk yine uyumaya devam.
  • zaten 2020 yılı için %3+3'te nasıl bir uzlaşma olabilirdi ki? ülkenin hali belliyken yüz binlerce kişinin temsilcisi bir sendika başkanı nasıl 3+3 zammı kabul edebilir diye kendimi yiyordum. işte böyleymiş.

şu ülkede son beş yılda falan yaşanan iğrençlikler dünya tarihinde çok az yaşanmıştır. bize denk geldi...

ayrıca belimizi büken krizi ve başkanlık sistemine geçince şahlanan ülkemizin en önemli olaylarını sürekli güncellediğim el emeği göz nuru yazımı da şuraya bırakıyorum:
    (bkz: 24 haziran 2018 seçimlerinden sonra yaşananlar/@kubbanito)

biz açlıktan, işsizlikten kırılırken, insanlar intihar ederken bakın rte nasıl yaşıyor:
    (bkz: rte vs diğer dünya liderleri konvoy ve konutları/@kubbanito)
  • gençler bi sakin!
    birincisi sarı sendikadan iktidara yavşayan milletvekili oluyor evet ama kırmızı mavi pembe olan sendikalardan iktidar karşıtı söylem geliştirenler de muhalefet milletvekili oluyorlar.bunu kaçırmayın.
    kamu çalışanı işçiler geçmişte kitler özelleştirilmeden talan edilmeden önce belki zannetiğiniz kadar güçlüydü.günümüzde kamu işçi sayısı azaldı bu sayede görünürlüğü ve gücü de bir oranda tolere edildi.
    ha bir de aramızda kalsın ama hepsi halinden memnun.yeni jenerasyon banane aq kıvamındalar.
  • malumun ilamı olan olay. yukarıda birisinin dediği gibi, böyle olmasa o 3+3 nasıl kabul edilebilir ki? yatacak yerleri yok bu şerefsizlerin
  • duyduklarıma inanamadım, nasıl iğrenç rezil bir adamsın sen be!
    oturduğun koltuğu işçilere borçlusun, sen o koltuğa işçinin gazını al diye oturmadın, ağırlığın olsun bir hacmin olsun, binlerce emek verip çalışan insan ve ailesi senin dik durmanın bekliyor, alım gücünün daha fazla düşmemesi için yeterli oranda zam istiyor ve bu isteklerini sunmak için o koltuğa seni seçiyor utan biraz utan!
    dışarıdan gören de adam zanneder, eğer kaldıysa biraz onurun derhal istifa et utanmaz adam.
hesabın var mı? giriş yap