şükela:  tümü | bugün
  • gençler bi sakin!
    birincisi sarı sendikadan iktidara yavşayan milletvekili oluyor evet ama kırmızı mavi pembe olan sendikalardan iktidar karşıtı söylem geliştirenler de muhalefet milletvekili oluyorlar.bunu kaçırmayın.
    kamu çalışanı işçiler geçmişte kitler özelleştirilmeden talan edilmeden önce belki zannetiğiniz kadar güçlüydü.günümüzde kamu işçi sayısı azaldı bu sayede görünürlüğü ve gücü de bir oranda tolere edildi.
    ha bir de aramızda kalsın ama hepsi halinden memnun.yeni jenerasyon banane aq kıvamındalar.
  • malumun ilamı olan olay. yukarıda birisinin dediği gibi, böyle olmasa o 3+3 nasıl kabul edilebilir ki? yatacak yerleri yok bu şerefsizlerin
  • rezalet puanliyorsunuz ya hani, iste onun kralidir bu olay...yaziklar olsun.
  • duyduklarıma inanamadım, nasıl iğrenç rezil bir adamsın sen be!
    oturduğun koltuğu işçilere borçlusun, sen o koltuğa işçinin gazını al diye oturmadın, ağırlığın olsun bir hacmin olsun, binlerce emek verip çalışan insan ve ailesi senin dik durmanın bekliyor, alım gücünün daha fazla düşmemesi için yeterli oranda zam istiyor ve bu isteklerini sunmak için o koltuğa seni seçiyor utan biraz utan!
    dışarıdan gören de adam zanneder, eğer kaldıysa biraz onurun derhal istifa et utanmaz adam.
  • türkiye'deki sendikacılığın açık seçik kanıtı bu işte... birçoğu da aynı zihniyette...

çoğu zaman siyasileri eleştiriyorum ama sendikacılar da en az onlar kadar eleştiriyi hak ediyor...

yöneticilerinin yaşadığı hayatı bu ülkede birçok zenginim diyen para babası yaşayamıyor!

al gülüm ver gülüm! sendikalı da 100 lira zam aldım diye seviniyor, ülke ülke değil, valla sirk...
  • --- spoiler ---

sarı sendika başkanı: propaganda yapıyor, propaganda yapıyor, bozguncu.
    madenci ilyas: gerçeğin propagandası mı olur lan, gerçek gerçektir.
    sarı sendika başkanı: kim bilir ne çıkarlar koruyorsun be.
    madenci ilyas: çıkar kollamak sizin işinizdir, bizim o taraklarda bezimiz yok. bunu sen çok daha iyi bilirsin.
    sarı sendika başkanı: nereden öğrendin bu edebiyatı?
    sarı sendika başkanının köpeği: nereden öğrendin orospu çocuğu?
    işçiler hep birden: yuhhhhh, in aşağı olan.
    madenci ilyas: asıl orospu çocuğu işçiyi sizin gibi satanlardır.
    --- spoiler ---

(bkz: maden)
    (bkz: cüneyt arkın)
    (bkz: tarık akan)
    (bkz: hale soygazi)

orospu çocukları
  • bir ülkede çalışan haklarını garanti alması ve her daim pazarlık yapacak güce sahip olması gereken sendikalar nedense türkiye'de sendika başındaki insanların kendilerini zengin etmek için belli dönem görev yaptıkları siyaset içeren kurumlar oluyor.

örgütlenme ve otoriteyi sorgulama düşüncesi bu topraklarda insanların zihinlerine o kadar kötü kodlanmış ki düzeltilmiyor. herhalde yıllarca padişahlar tarafından yönetilmek ve sürekli dinin verdiği sorgusuz sualsiz itaat emirleri yüzünden diye düşünüyorum.
  • sarı sendika ne kadar boktansa bunu bahane edip örgütsüzlüğü savunmak bin kat boktandır.

hesabı sorması gereken örgütlü emekçilerdir.
  • bu zam tiyatrosu sürecinin böyle olduğunu az çok herkes biliyordu zaten, asil olay sendika baskaninin gereksiz bir anda gereksiz boş boğazlılik yapmasina takildim ben.

yani kadin bakana, bak uzatirdim ama kocabaslar arayip kulağımı çektiler ondan uzatmiyorum haa haberin olsun demesinin altinda seni de kurtardim haberin olsun var. akli sira gebe biraktiriyor bakani.

zaten bakanin da herhangi bir vasfi yok bakmak haricinde.