şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: uzayda seks yapma ve hamilelik olasılığı) bu saçma başlığın taşınması gereken hakiki tosun paşa.

edit: kastedilen yerçekimsiz ortamda seks aslında (bkz: yerçekimsiz ortamda seks yapmak ve hamilelik). buradaki uyanıkların mantığıyla uzay mekiğinde seks yapınca da uzayda seks yapmış olmuyorsun çünkü boşlukta değil bir cismin içindesin.

yani kendi açılarından bakınca da "uzayda seks yapma (yapmak değil ama yapma)ve hamilelik olasılığı" yanlış bir başlık.

hatta çıplak bile uzaya atlayıp seks yapsan uzayda seks yapmış olmuyorsun çünkü sende bir elementler bütünüsün. boşluğa dahil olamazsın uzay seni kaplar ve uzayın dışında kalırsın. her türlü sıçtınız yani o başlık doğru değil.
  • vay be koca uzay dünyanın yüzü suyu hürmetine genişliyormuş. koca uzay dünyayı çevrelemekte bu halde dünya uzayın çekirdeği olmuş oluyor. dur alkış geliyor.

google: uzay nedir? diye aratın

--- spoiler ---

uzay
    ad

1.
    var olan her şeyi içine almış olan sonsuz boşluk.
    2.
    gökbilim terimi
    bütün gökcisimlerini içinde bulunduran sonsuz, sınırsız boşluk.
    --- spoiler ---
  • adamı ne yaptım da kızdırdım buradan tartışma gereği duydu anlamadım ama tanımlamama devam edeyim bari.

uzay insanların evrendeki boşluğu tanımlamak için kullandığı bir isimdir. şüphesizki yaşadığımız yer dünya olduğu için uzaya; mars'ın atmosferi ve diğer gezegenler hariç geriye kalan boşluk demeyiz. bu tanımı insan kendini evvrenin merkezi sanıyor gibi saçma bir kalıba sokmak cehalet göstergesidir.

edit: daha fazla devam edemeyeceğim gerçekten çok sığ okuduğunu anlama ve tanımlama durumu söz konusu. bir yanlışlık varsa mod arkadaşlar ilgilensin.

edit 2: kaynak belirteyim de götümden tanım yapıyorum sanmasınlar kaynak

edit 3: dayanamadım anlaşılmayan durumu bilal seviyesinde anlatayım bari.
    büyün gök cisimleri uzayın içindedir. uzay bir boşluktur ancak gökcisimleri "boşluk değildir" çünkü boşluğun içini dolduran nesnedirler. dolayısıyla gök cisimleri uzayda yer alır ancak boşluğun içini dolduran nesneler olduğu için kendileri bir boşluk değildir. bu yüzdenki gökcisimlerinin dışında kalan "kumaş"a uzay denir. yoksa yeryüzüne yeryüzü değil uzay dememiz gerekirdi. ancak uzay dünya atmosferinin dışında başlar ki şüphesiz bu uzayın "boşluk" olmasıyla alakalı bir şeydir.
  • ulan direkt adama google'a uzay nedir yazıp sonuç verdim hala kendi kafasından tanım yazıyor.

--- spoiler ---
    uzay
    ad

1.
    2.
    gökbilim terimi
    --- spoiler ---

var olan her şeyi içine almış sonsuz boşluk diyor. var olan herşeyin dışını kaplayan sonsuz boşluk mu diyor. pes yahu şakamısınız.
  • durun bilaller için bir tanım daha yapıyım:

evinize uzay diyelim. ok?

evinizin odaları da gezegenler ve uzay cisimleri. ok?

+geçen gün evde seks yaptım

- ee norlamde evde seks yapmıyor musun?

+ yok ben odamda sex yapıyorum. bu sefer değişiklik olsun dedik evde yaptık. bakalım oluyor mu dedik. hanımla birlikte verdik odunu.

- oldu yengeye selam

artık evin neresinde seks yaptıysa. holde mi yaptı balkonda mı meçhul.
  • uzayı ve uzaydaki her şeyi kapsayan tanım için(bkz: evren)
    gökcisimleri hariç evrendeki boşluğu kapsayan tanım için (bkz: uzay)
  • spermlerin o yumurtayı bulmak için her şeyi yapacaklarını göz önüne alırsak bence korunulmadan yapılması sonucu hamile kalınma ihtimali çok yüksektir.
  • ay çıldıracam adama direkt googledan tanım veriyorum hala götünden evren uzay tanımı yapıyor yahu. potasyumunu mu eksik koymuşlar nedir bunun.

arama: uzay nedir?

sonuç

uzay
    ad

1.
    2.
    gökbilim terimi

ulan kardeşim akılsız kardeşim. senin o götünden uydurduğun tanıma göre uzay dünya dışı boşluksa uzay boşluğu ne o zaman.

cahil dedim deli çıktı.
  • 2. entryimde kaynak verdiğim halde halen götümden uzay tanımı yaptığımı iddia eden, ne okuduğu ve ne anladığı belli olmayan yazarla daha fazla tartışmak istemiyor ve mod arkadaşları başlıkla ilgilenmeye davet ediyorum.

son olarak "uzay" ve "uzay boşluğu" aynı şeyi ifade eder. ancak uzay zaten evrendeki boşluk anlamına geldiği için uzayı "uzay boşluğu" şeklinde tanımlamak gereksizdir. çünkü ikisi de aynı şeyi ifade ediyor. arkadaş bunların arasında bir fark olacağını düşünüyor olmalı ki sıkıntısını bu başlıkta dile getirmek istemiş. ancak entryler boyunca bunu arkadaşa anlatamamak onun adına çok üzücü. ki o başlıkta bir hata olsaydı editörler ekşi şeyler'de paylaşırken başlığı "uzay boşluğu" olarak değiştirlerdi. ama değiştirmemişler. neden? çünkü ikisi de aynı şeyi ifade ediyor. kapiş?
  • siz tartisa durun tavuk - yumurta muhabbeti gibi elemanlar yillar once denedi diye biliyorum. zor da olsa calisiyor.