şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pek yakin olmayan yakin gelecekte olasi bir durumdur insanlarin kendi uzay gemilerini satin alabilecek olmalari. bu sebeple degerli suserlari bu konuda bilgilendirmeyi amaclayan bir entrydir bu gordugunuz.

- her$eyden once yurdum insani aracinda ferahlik ister, dolayisiyla en az 6 ki$ilik ve 500 litrelik bagaj kapasitesine sahip olmalidir alacaginiz uzay gemisi.

- abs, srs gibi sistemlere ihtiyac duymayacaksinizdir ancak yine de konu kom$uya hava atmak icin siz bu ozellikleri aracinizda aramalisiniz.

- konu$an ve sizin dediklerinizi anlayan bir bilgisayari oldugundan emin olunuz. ayrica istediginiz anda istediginiz yemegi onunuze sunan bir sistemin varligini da kontrol ediniz. yuzsuz satici size boyle bir$ey yok derse kendisine atilgan ve excelsior modellerini hatirlatiniz.
  • bir uzay gemisi alınacakken göz önünde bulundurulması gereken standartlar.
    çok ileri geri bir söylem sayılabilir ama dünyadan alınması yanlıştır mesela...
  • bir kere istanbuldan alınan uzay gemisi ankara ikinci el uzay gemisi pazarında para etmez rutubet yemiş diye satılmaz.
  • çalıntı olmaması... allah muhafaza başka gezegenlerde dolaşırken karşınıza aniden ucubik bir yaratığın çıkıp bu benim uzay mekiğim diyerek sizi ışın manyağı yapmasını engeller...
  • ruhsatı üzerinize alın.
  • gaza basınca iyi kaçması esastır.
  • "ışık hızına çıkabilmesi" ki bu çok önemli bir durumdur. yoksa güneş sistemi dışında hiç bir işe yaramayacaktır... (bkz: warp)
  • oncelikle fayda-maliyet analizi yapilmali (bilen bilir)
    uzay mekigi parasiyla kac fuhus otobusu alinir haberin var mi ?
    mekigi birak, onun yakitina gidecek mangirla ne alemlere akilir ondan haberin var mi?
    ha ama para bok, ben mekik alip onu fuhus mekigi yapar, jupiter manzarali fonda hatun hoplatirim dersen o ayri..*..
  • icine iyice bakilmali kiyida kosede alien, bocuk bilmemne var mi..
    sonra tam jupiter'e aleme giderken "haci, lazer pompalarinda ariza var bi inip bakiver.." derler..
    inersin, geri gelemezsin..
    aklında olsun..