• pek yakin olmayan yakin gelecekte olasi bir durumdur insanlarin kendi uzay gemilerini satin alabilecek olmalari. bu sebeple degerli suserlari bu konuda bilgilendirmeyi amaclayan bir entrydir bu gordugunuz.

- her$eyden once yurdum insani aracinda ferahlik ister, dolayisiyla en az 6 ki$ilik ve 500 litrelik bagaj kapasitesine sahip olmalidir alacaginiz uzay gemisi.

- abs, srs gibi sistemlere ihtiyac duymayacaksinizdir ancak yine de konu kom$uya hava atmak icin siz bu ozellikleri aracinizda aramalisiniz.

- konu$an ve sizin dediklerinizi anlayan bir bilgisayari oldugundan emin olunuz. ayrica istediginiz anda istediginiz yemegi onunuze sunan bir sistemin varligini da kontrol ediniz. yuzsuz satici size boyle bir$ey yok derse kendisine atilgan ve excelsior modellerini hatirlatiniz.
  • bir uzay gemisi alınacakken göz önünde bulundurulması gereken standartlar.
    çok ileri geri bir söylem sayılabilir ama dünyadan alınması yanlıştır mesela...
  • bir kere istanbuldan alınan uzay gemisi ankara ikinci el uzay gemisi pazarında para etmez rutubet yemiş diye satılmaz.
  • çalıntı olmaması... allah muhafaza başka gezegenlerde dolaşırken karşınıza aniden ucubik bir yaratığın çıkıp bu benim uzay mekiğim diyerek sizi ışın manyağı yapmasını engeller...
  • ruhsatı üzerinize alın.
  • gaza basınca iyi kaçması esastır.
  • "ışık hızına çıkabilmesi" ki bu çok önemli bir durumdur. yoksa güneş sistemi dışında hiç bir işe yaramayacaktır... (bkz: warp)
  • oncelikle fayda-maliyet analizi yapilmali (bilen bilir)
    uzay mekigi parasiyla kac fuhus otobusu alinir haberin var mi ?
    mekigi birak, onun yakitina gidecek mangirla ne alemlere akilir ondan haberin var mi?
    ha ama para bok, ben mekik alip onu fuhus mekigi yapar, jupiter manzarali fonda hatun hoplatirim dersen o ayri..*..
  • icine iyice bakilmali kiyida kosede alien, bocuk bilmemne var mi..
    sonra tam jupiter'e aleme giderken "haci, lazer pompalarinda ariza var bi inip bakiver.." derler..
    inersin, geri gelemezsin..
    aklında olsun..
hesabın var mı? giriş yap