şükela:  tümü | bugün
 • yeni yatakların filan bu teknoloji ile üretildiği söyleniyor. visco diye süngerden hallice bir şey çıkarmışlar, yok efendim vücudunuzun şeklini alır, huzur verir diye satıyorlar. yatak niye vücudumun şeklini alıyor bi kere? belki benim popom büyük ve sabah kalkınca popomun şeklini yatakta gördüğüm zaman huzurum kaçacak. yatak da yataklığını bilsin, her önüne gelen şekle girmesin. karakteri olsun. yavşak yatak istemiyoruz.
 • şöyle diyorlar:

  "tempur malzemesi orjinal olarak, uzay araçlarındaki astronotların oturma konforu ve g-kuvveti koruması için 1970’lerde kaliforniya’da, nasa ames araştırma merkezinde geliştirilmiştir. o dönemde küçük ölçekli imalat tekniklerinden dolayı, yıllarca ticari uygulamalar, basınç ağrısını önlemek için tıbbi minderler ve şiltelerle kısıtlı kalmıştır."

  yani diyor ki, deprem olsa sözgelimi, hiçbir şey hissetmezsiniz, öyle bir rahatlık ve konfor. uyurken g-force'a maruz kalma ihtimali ne kadardır düşünmek lazım.
 • sevgi teknolojisinin yerini alamayacak ticari bir eylemdir.
  eski meski ama sevgi teknolojisinde bir kucak avantajı var ki... uzay teknolojisi yanında püskü kalır, o derece.
 • aslında ordu sanayi kompleksinin teknolojisidir. teflon tavanda, eb şeypırında, bebek pusetinde, ofis kupanda ölenlerin kanını döke sallaya gezeceksen senin bileceğin iş. uzay muzaymış. bi bok yok lan uzayda sik omurlular.
 • ota boka kullanıldığını düşündüğüm teknoloji. şampuan reklamında uzay teknolojisi, yatak reklamında uzay teknolojisi, kozmetik ürün reklamında uzay teknolojisi... nasıl olsa bilmiyoruz anasını satıyım, sallayın işkembeden.
 • elimizdeki akıllı telefonlarda %20-30’luk kısmı mevcut olan teknoloji. belirli app’lerle uzaydaki ağırlığınızı, diğer gezegenlerdeki ağırlığınızı, diğer gezegenlerde güneş’in doğuş yönü ve saati gibi şeyleri hesaplayabiliyorsunuz mesela.