şükela:  tümü | bugün soru sor
  • atmosferi olan bir gezegene düşmez çünkü atmosfere girerken yanar
    onun dışında derin dondurucuya konulmuş şekilde sonsuza kadar gezer durur
  • üzerine verici yerleştirilen ölü bir bedeni uzay mekiğinden boşluğa bırakarak cevabı bulunabilecek sorunsal.
  • üzerine verici yerleştirip uzay mekiğinden boşluğa bırakıldığında cevabı bulacağını sanan yazarları göstermiştir bize.. uzaya, aslan belgeseli muamelesi yapmak böyle bir şey olsa gerek..
  • gravity'de işlendi.

--- spoiler ---

ama sonucundan bihaberiz.
    --- spoiler ---
  • (bkz: freeze dried) aka. (bkz: liyofilizasyon)
  • kaybolmuş işte akibetini bilemeyiz. akibetini bilmek için bulmak lazım. uzay garip yer.
  • akıbetini merak edenlere hazırlayacağım vasiyetimle yardımcı olabileceğimi belirtmek isterim. tabii gerekli arge faaliyetlerini siz yürüteceksiniz. ben öldükten sonra, hatta 60 yaşından sonra sağ olarak da gönderebilirsiniz, bırakın uzaya sonra araştırıp edin işte.

şu anki vasiyetim pek hoşunuza gitmeyebilir zira: *. *
  • insan bedeninin de bir iç basıncı olduğu için boşlukla temas ettiği anda paramparça olacağını düşündüğüm cesettir.

edit: vücut öylece paramparça olmazmış, ciğerler patlarmış ilk etapta. ancak vücut ciddi anlamda basınç yüzünden şişer ve neredeyse bir kaç kat büyürmüş. bunun yanında basınç farklılığından ötürü vücuttaki sıvılar kaynamaya başlarmış. ama bundan da kötüsü var, haliyle güneş gibi bir yıldızdan gelen ışınlar yüzünden atmosfer gibi koruyucu bir tabaka olmayacağı için cozur cuzur vücut kızarmaya başlar. kızaran insan derisi elastisitesini kaybetmeye başlar ve vücut parçalanır.
  • aklima muthis bir fikir getirmis akibettir.

simdi, ilk adim olarak herkes anneanneyi dedeyi nasa'ya bagisliyor. guzelce onlara hak evreninde gezintiye cikacaklari, iclerinin rahat olmasi gerektigi, yillardir aradiklari o ferahliga erisecekleri iletiliyor.

arkasindan, muhtesem teknoloji urunu kamera kah dedenin alnina, kah anneannenin yanagina yapistiriliyor.

alkis ve gozyaslari esliginde naaslar uzaya yollaniyor.

boylece diger gezegenler kesfediliyor, yorungeler taraniyor, dunya muthis bir yer haline geliyor.

dusun bak. cevreyi kirletmedin, yakit derdin yok, maas falan vermedin, e eleman falan da gerekmiyor. yuz yilin fikridir. tum haklari saklidir.

nolan beni ara.
  • selam. sanırım dışarıda basınç sıfır olduğundan dolayı patlayıp ölmektir. yani ceset nasıl ölür orasını bilmiyorum ama ilkokul terk olduğumu söylemiş miydim? iyi günler.