şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın düz olduğu gerçeği gibi bir kavramdır. yanmanın türlü yöntemleri vardır. oksitlenme bunlardan sadece biridir ve oksijen birşeyi oksitlemek için gereklidir. ayrıca uzayın derinliklerinde bol oksijen tespit edildiğinde karbon kanaklı yaşamın izleri de bulunmuş olacaktır. komşularımız uzayın derinliklerinde bir yerdeler. aramızdaki mesafe muazzam ondan görüşemiyoruz. ziyaret için yakın gelecekte bir yöntem bulunur elbet.

    (bkz: kurt deliği)
  • gerekçelerini ve komikliğini geçersek doğru önerme. uzaydan kasıt uzay boşluğu değilse tabi. güneş gibi yıldızlar ve dev gaz gezegenleri hidrojen ve helyumdan oluşsa da uzayda oksijen de var, demir de var altın da var hatta karbon da var, basınçtan kaynaklı dev elmas formunda olanları bile var. http://www.ntvmsnbc.com/id/25303625/

    ne yani ufacık gezegenimizdeki elementlerin burada sentezlendiğini falan düşünen mi var?
  • 2014 yılında hala güneşin yanmasını füzyonla atomla açıklayan bilgi fukaralarını ortaya çıkarmış olmayan yalandır. ne füzyon ne atom kardeş güneşin yanmasının tek sebebi uzaydaki gaz sıkışmasıdır. uzayın bilinmez uçsuz bucaksız noktalarında sıkışan halojen gazları içine çeken dev bir çukurdur güneş. hatta patlamalar falan bu çukurun en dibinde yüzyılar önce kalmış bazı gaz parçalarının aşırı sıkışması ile oluşur zaten böyle olmasa bütün uzayı alev götürür ve bu alev parçacıklarında bulunan karbon yığınları dünyamıza sıçradığı zaman oksijenle birleşince bütün gökyüzünden ateş yağardı.
  • hakikaten katılmamak elde değil. gerizekalının biri çıkmış güneş füzyon ile yanmaktadır diye saçmasapan bir görüş ortaya atmış, diğerleri de koyun gibi meleye meleye inanmış. güneş kibritle yanmıştır. güneş'teki patlamalar ise yoğun çekim kuvveti sonucunda, uzay boşluğunda sürüklenen aygaz tüplerin, güneş'le teması neticesinde oluşur.

    illa küfür ettireceksiniz.