şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzaylı tartışmasına farklı boyutlar katan soru... öyle olduğu birçok kişi tarafından destekleniyor. bir kere, uzaylıların varlığı ve zamanda yolculuğum mümkün olduğu kabul ediliyor. ufo dediğimzi araçların da zaman makinesi veya zaman makinesinin bir parçası olduğu düşünülüyor. birden ortaya çıkmaları ve birden kaybolmaları buna bağlanıyor. uzaylıların anatomik olarak insanlara benzemesi de aslında insanların evrim geçire geçire o hale gelecekleri/geldikleri olarak yorumlanıyor.
  (bkz: ben onların yalancısıyım)
 • erik von nallarıdiken diye bi adam vardı o başlatmıştı bu furyayı.
  (bkz: i want to shoot myself)
 • (bkz: ufo)
 • zaman yolculuğunun mümkün olduğuna inananlara karşılık olarak "peki diyelim milyonlarca yıl sonra zamanda yolculuk mümkün olucak, o zaman niye o milyonlarca yıl sonrasından buraya dönen yok?" diye soranlara verilen cevaptır bu sorunun cevabı. el kadar çocukken kendi teorim zannettiğim teoridir aynı zamanda.*
 • o kadar yolu ne kadar surede yaptiklarina* bagli olarak cevabi degisecek zoru. (bkz: isik yili)
 • bu tür sorulara verilecek yanıtlar tahminlerden ve varsayımlardan öteye gidemez. zira özellikle ufo konusundaki bilgiler, bazı insanların bu varlıklarla bağlantı kurduğu ve aktardıklarından ibarettir. yoksa kimse çıkıp da ufo şudur budur diyemez. burada yapılması gereken analiz; bu varlıklarla ilişkisi olduğu nu söyleyen insanları incelemektir. hem fizyolojik hem de psikolojik inceleme sonucu bu insanların söylediklerini uydurup uydurmadığı anlaşılır.

  uyduruyorlarsa deli demektirler zaten. ama uydurmadıkları bilimsel olarak da kanıtlanırsa -ki kanıtlananlar vardır- o zaman asıl yolculuk başlar işte.
 • anatomik ve evrimsel olarak incelendiğinde griler denilen varlıklar insanın uzun bir zaman sonra evrileceği formdur aslında. mesela bir sanatçı ve bilim insanının bundan 100 bin yıl sonra insanların neye benzeyeceğine dair tırt sayılabilecek ama doğru düşünülmüş bir çalışmaları olmuştu. yapılan tasvir tam olarak günümüz insanıyla bu klasik uzaylı tipinin ara formu gibi. yani o kadar uzaylılara heves ettik gene içinden bahattin abi çıktı.