• kesinlikle rus ordusu değildir.
    ben demiyorum, rus uzay savunma birlikleri komutan yardımcısı general sergey berezhnoy diyor.
    ama şimdilik!

aha

eh başlarında tom cruise yok tabi, nereye savaşıyon denişik?*
  • uzaylılar amip gibi mikropsu şeylerse bir şişe çamaşır suyundan oluşabilecek ordudur.
  • tabiki imamım ordusudur.

dua gücüyle ebesini tersten gördürür uzaylıya.
  • senin gidemediğin mesafeden o adamlar buraya gelebiliyorsa, seninle de savaşmaya karar vermişlerse, istediğin orduyu kur bitmişsin demektir..

tanım: olmayan ordu
  • (bkz: the avengers)
  • (bkz: kenan komutan)
    koskoca istanbul'u fethetmis, birkaç uzayli ona engel olmaz heralde.
    gerekli malzemeler: top, şarap
  • dünyada uzaylılarla savaşabilecek ordu olmadığı gerçeğinin göstergesidir.

şimdi biz fındık kadar güneş sisteminde takılıyoruz. gidebildiğimiz en uzak yer ay* bunun dışında güneş sisteminden çıkartabildiğimiz tek şey voyager 1, o da fırlattıktan 36 yıl sonra güneş sisteminden çıkabildi.

güneş sistemi samanyolu galaksisinde yer alıyor. samanyolu galaksisinin bir kısmını elimizdeki teknoloji ile görüp inceleyebiliyoruz. bu görebildiğimiz alanda bizim gibi aklı başında canlı formu yok. varsa olduğunu kanıtlayın. bu görebildiğimiz uzak gezegenlere ise gidemiyoruz.

fiziki imkanlarımız kısıtlı. evrenin başlangıcında 200den fazla boyut olduğu düşünülüyor. biz en-boy-yükseklik-zaman olmak üzere 4 boyutlu bir hayat sürüyoruz ve ışık hızı gibi sınırlarımız var. ışık hızına( 1.080.000.000 km/saat) çıksak ve o hızda uzay boşluğunda 1 metre küpte yer alan 3 atoma çarpma sonucu uzay aracı kevgir olmasa bile mesafeler parsek üzerinden hesap ediliyor. parsek dediğimiz şeyde 3.25 ışık yılı ediyor.

yanisi ışık hızına çıkıp o hızda yarım yıl yol alabilirsek bile güneş sisteminden çıkıabiliyoruz ancak samanyolunun bilmediğimiz yerlerine varmamız insan ömrünü aşan süreler alıyor.

bu bilgilerin ışığında göremediğimiz ve gidemediğimiz yerden* sağ salim gelebilen akıllı bir yaşam formu abd'yi rusyanın üstüne koyar öyle siker üzerinede biz insanları ev hayvanı olarak evlerine alırlar.

bununla ilgili teorilerim:
    1-belki farklı boyutlarda yaşıyoruz, biz serdar ortaç gibi takılırken onlar zen budizmi tadında takılıyor.
    2-belki uzaktan izleniyoruz ama ben olsam dünyayı tüketmemize izin vermem, gelir ele geçirirdim.
    3-belki biz o seviyeye gelip başka akıllı canlıları keşfedicezdir.
    4-belki zamanında o seviyeye gelmiş ve daha sonra yok olmuş uygarlıklar vardır.

atış serbest.

edit: söylediklerim içinde yalan yanlış bilgiler-rakamlar varsa lütfen uyandırmayın, ben böylesine inanmak istiyorum. rakamlar düz olsun diye az yuvarlandı.
  • uzaylılarla sevişebilecek ordu şeklinde okuduğum başlık. bi 10 saniye kadar monitör ile boş boş kesiştik. sonra uyandım.
hesabın var mı? giriş yap