şükela:  tümü | bugün
 • içerdiği alkaloitler* sayesinde etkileri diğer halusinojen maddelere benzer. kurutulmu$ tohumları ezilerek sigara kağıdıyla sarılabilir. suda kolayca çözündüğünden toz halinde kaynatılıp süzülerek içilebilir. sarma yoluyla dozajı yakalamak çok zordur ve yakıldığında dumanı çok ağırdır. bu yola ba$ vurmamak doğru bir karar olacaktır. 1 tohumda etken alkaloit beta-carboline %3 civarında bulunduğundan ve normal doz 3g civarında olduğundan kullanılan tohum sayısının fazla olması gerekir. kokusu oldukça kötü tadı da iğrenç ve baskındır. ayrıca $ifalı bir ot olduğu için kolayca bulunabilir.
 • ayrıca büyü açmada da* kullanılmaktadır. bildiğin sigara dumanı gibi kaplar havayı, göz gözü görmez. ayrıca şu anda evde yapılmakta olan olaydır. pisi pisine ölmekten korkmaktayım.

  (ara: akıl fikir)
 • cin kavminin tohumudur. yakılır, kurtululur...
  (bkz: üzerlik)
 • bu tohumların sek olarak tüketimi öyle çok ta keyifli bir şey değildir, legal diye atlamayın öyle hemen. tadı sanırım dünya üzerindeki en berbat birkaç tattan biridir. üzerlik tohumunun olayı maoi içermesidir. demek ki neymiş; bu tohumlar dmt içeren bir bitkiyle birlikte ruh asması yapımında kullanılabiliyormuş. öte yandan sadece kafası nasıldır diye merak edip ruh asması yapılmaz, öyle çocuk oyuncağı değildir. dolayısıyla bu tohumları merak edip aldıysanız boş verin kaynatmayı, demlemeyi; tütsü olarak kullanın, mistik bir hava yaratın.

  mordevrim'e teşekkürler sunup gelen edit:
  yazılı tarihte pek geçmeyen bir bilgiye göre mevlana üzerlik tohumu kullanmaktaymış. üzerliğin etkisi ise serotonini parçalayan monoamin oksidaz enzimini engellemesiymiş. böylelikle serotoninin parçalanması durdurulurken, dmt sentezi uyarılıyormuş. kişinin trans haline geçiyor olması bu nedenleymiş...
  (bkz: dimetiltriptamin)
 • türklerin ata dini kamcılıkta kullanılan bir ot. orta asya türk geleneği. nazara karşı koruduğu düşünülür. bir tutam üzerlik tohumu, bir tutam tuz ve birkaç parça soğan kabuğu bir demir kapta yakılır nazara karşı korunmak amacıyla kokusu evin içinde dolaştırılır. daha çok evin yaşlısı anneanneler veya babaanneler yapar. zira ben de anneannemden biliyorum.
 • dmt kullanımında kullanılabilirmiş.

  (bkz: kargı kamışı)
  (bkz: ney)
  (bkz: mevlana)
 • ferahlık versin nazarı dagıtsın diye yakılan, hele de kurşun dökmesinin ardından..
 • ormanda doğada görüntünüze renk katar.

  bal ile birlikte güzel güzel giden şeydir. her gün 1 çay kaşığı.
 • evimde sık sık kullandığım tohum. köylerde falan yaparlardı çocukken oradan kalmış aklımda, yanınca çok kötü kokar yalnız. aktarda nazar için olanları daha değişik formda satılır, içerisinde limon tuzu, mavi böyle taşlı tuşlu falan bir karışımı olur. portakal gibi çok güzel bir koku verir öylesi. ama normal üzerlik kahverengi rezene tanesine benzeyen bir şey. ben negatif enerjiyi atsın, biraz evin havası değişsin diye yakıyorum ama çok cabuk közleniyor, kararıyor. ona bir çare bulamıyorum.

  uzun zaman sonra kendisiyle birlikteliğim beş yıl önce, evime aldığım hippi bir ermeni arkadaşın odanın ortasında yaktığını görmemle başlamıştı. milleti toplamış bir de üzerinden falan atlıyorlardı. *