şükela:  tümü | bugün
  • alois prinz tarafından yazılmış olan ulrike meinhof biyografisidir. kitabın almanca orijinalinin adı "lieber wütend als traurig" dir. ülkemizde versus yayınevi tarafından basılmış çevirisi bulunabilir.
  • ulrike meinhof'un zamanında hapishanede söylediği cümle. direnç, isyan gibi kavramları çağrıştırır. meinhof bunu kendisini ziyarete gelen çocuklarına da söylemiş. kızı ise annesinin siyasi hareketlerine karşıymış falan filan. benim bu lafa rastladığım yer bir marketin dış duvarı oldu. içerde ise, raflarda cocostar kalmamıştı ve ben üzülmek yerine öfkeli olmayı yeğleyip görevliye terso yaptım. cocostar'a laf söyleyip de onu üzemezdim. görevli bir şey demedi. bunu mücadelemizi kuvvetlendirmek için söyleyebiliriz ancak söz konusu cocostar değil de bir insansa, bu cümle tersine döner. kızmaz bozulur, kusmaz yutar, öfkelenmez üzülürsünüz. ama görevliye girişmek serbest.
  • (bkz: huzur isyanda)
  • cumartesi'den beri ne zaman haberlere baksam, gündelik hayatın koşuşturmacasından bir saniye ayrılsam üzülüyorum. yitip giden hayatlara, geride kalan resimlere bakınca engel olamıyorsun kendine.

bugün aklıma geldi bu söz.

zaman üzgün olma zamanı değil. barış için, daha iyi bir türkiye için canını veren onlarca insanın hayat hikayelerini okurken artık öfkeli olmam gerektiğini biliyorum.
  • (bkz: şiddete meyyalim vallahi dertten)

öfke ve şiddet doğru orantılı bir denklem değil mi zaten ki.
  • bence saçma bir cümledir. bir insan öfkeleniyorsa zaten üzüldüğü için öfkeleniyordur.
  • her ikisi de zarar verir. ikisi de olma mutlu ol
  • teşekkürler sözlük, güzel bir hayat mottosu edindim sayende.

tanım: ulrike meinhof'a ait yeni hayat mottom.
  • bakısı tükenmiş kitaptır. nadir kitap'ta 50 ila 120 lira arasında geniş bir fiyat skalasına sahiptir.