şükela:  tümü | bugün
  • cryley adının verilmesini onerdigim hadise. zire gulmeyen smiley, smiley degildir.*
    edit: gorunen o ki bunu ilk oneren ben degilim.
  • sad smiley
  • dertleri içine atan smiley.
    acıların smiley i.
    etrafa gülmekten kendi dertlerini unutmuş yorulmuş smiley.
    .
    işte o smiley benim*

tabi ki böyle bir şeyi ciddi yazmıyorum. smileyden hazzetmem çünkü.smiley i de bu kadar deşmek yanlış diye de analizimi sürdürüyorum,yarın öbür gün yunusları irdeleriz sonra...
  • (bkz: palyaço)
  • şu an tüm istanbul'u etkisi altına almış gudubet. çete olduklarından şüpheleniyorum, farklı semtlerde çalışıp birbirlerini tanımayan dört arkadaşımın iletisi de aynı: :(. birileri yine düğmeye basmış gibi, birileri şehirdeki insanlara gülümsemeyi bile parayla satmak istediğinden, mutsuzluk virüsünü hafta ortasından tüm adreslere teslim etmiş gibi. bayram tatili ertesi işe gelen insanlarda ciddi bir motivasyon kaybı çok uzaklardan bile görülebiliyor. üzgün smiley koymayıp direk "çalışmak istemiyorum" yazan da var, sürekli çizim yapmaktan duyarlılığını yitiren elini "satılık el" diye satışa çıkaran da.

ben ve jenerasyonumun normal hali mutsuzluk olsa gerek, güne gülerek başlayan sevimsiz insanlardan değiliz; dudakların ucuna gelen usturuplu bir küfürle kalkıyoruz yataktan. asansörde karşılaştığı samimiyetsiz suratlara tokat patlatma isteği de bizim türden çıkıyor. -miş gibi yapmak bile zulüm, mutlu olmak için ekstra çabalamamız gerekiyor. herhangi bir tatil dönüşü dinlenmiş olarak değil, öfkelenmiş olarak oturuyoruz bürositlere. ortopedi ilmine göre düzenlenmiş koltuklar, çivili tahtaya dönüşüyor akşama kadar. ileti yazabileceğimiz ilk alana ":(" yerleştirip günün geçmesini diliyoruz. mutsuz oluyoruz her gün, mutlu olmak için bahaneler yaratmaktan bile bıkıyoruz.

-hariçten gazel okurken. güney lübnan.
  • (bkz: bühi)
  • bunun şu :((((( halde olanını ciddi ciddi kullanan olması çok kötü. o kullanım genelde parodilerde, şakalarda falan olduğundan, ciddi kullanıldığında (daha yaşlı kesim yapıyor bunu; biraz genelledim ama) ciddi kullanan kişinin üzüldüğü şey insanda yakından uzaktan üzülme hissiyatı uyandırmıyor.
  • görüldüğü yerde sikilen smiley türü;

+ nuri abi, emrah'a bi iş bulmak gerek :(
    - bacım yeter ki sen iste >)

olaylar gelişir..