şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: afrin operasyonu)

  edit: (bkz: başlık başa) bir başlığı açıp sonra da kaçan zevzek babası, zürriyeti, inancı, kişiliği, memleketi, dostu belirsiz namussuzdur, baştan diyeyim. o yüzden zannediyorsam bu seferkini uçurdular. yok değilse, kaydını tutan bana yazarsa sevinirim, buraya ekran görüntüsünü koyarım. entarimin kısalığından da anlaşılacağı gibi, ayaküstü yazdım ve ekran görüntüsünü alamadım.

  edit iki: ulaşan bilgilere göre (bkz: #77869448). uçan mesajı benim de okuyup mesaj yazdığımı gördüm. başlık açıp da yanılırsan, "hatalıyım" deyip bırakacaksın! her kim mesaj açıp da kaybolursa ona mesajım da şudur: sırtlan gibi zoru görünce kaçmayacaksın. adam gibi adam hatasını kabul eder, "bu da bana kapak olsun" demesini bilir, geleni göğüsler, kuyruğunu apış arasına alıp sıvışmaz.
 • ekşi sözlük geleneksel ögretmenlere , polislere ve askerlere sallama günümüz kutlu olsun. gün geçmiyor ki bir mal daha aynı şeyleri tekrar edip edip durmasın.

  ya modlar bir bakın şuralara ya. ıyice foruma döndü amk yeri.
 • sadece şehit olanların rütbelerine bakarak bile anlayabilirsin bir şey yapıp yapmadıklarını
 • henüz askerlik görevini yerine getirmemiş çok aydın, çok erkek arkadaşlar bilmez ama bu sadece toplumdaki statüyle değerlendirilebilecek bir durum değil. sana o paranın iki katını verseler sen yine yapmazsın uzman çavuşluk mesleğini. evet birçok insan, hatta bazılarının deyimiyle herhangi bir baltaya sap olamadığı için bu mesleği seçiyor olabilir. hatta abaza bile olabilir. ama içinde memleket sevgisi taşımayan hiçbir insanoğlu bu mesleği para için bile yapmaz. askerlik yapanlar bu mesleğin ne kadar çekilmez olduğunu bilir. bakın her şeyi geçtim. zaten memleketçe en büyük hastalığımız bu. her şeyi geçmek. neyse soruma geleyim; her şeyi geçtim. hangi insan para için tatlı canını verir? bu sorunun cevabını iyi düşünün. biraz saygınız olsun.
 • (bkz: mal beyanı)
  hangi uzman çavuş doğuda 10 sene ön safta çarpışmadan batıya gelebiliyor diye sormak lazım bu uzuun uzun yazan dangoza. adam para kazanabilmek için hayatını riske ediyor, daha ne yapacak?
 • mesele ne kadar para aldiklari degil. bunlarin arasinda gercekten cok kalitesiz, capsiz ve ahlaksiz tipler mevcuttur. bildigin kirathaneden kalkip gelmis adamlar vardir. genellemeyeyim, cok duzgun olanlarini da tanidim.

  erzurum’da astegmenlik yaptigim donemlerdi. bazi uzman cavuslar utanmadan sikilmadan gariban askerlerden sigara otlaniyorlardi. inanirmisiniz cok gariban erler vardi, misal adam devletin ayda bir verdigi asker harcini hic harcamayip ailesine gonderiyordu. zaten kus kadar bir para, garibanlar en ucuz kacak sigarayi alip iciyorlardi, bizim ultra comar uzman cavuslar o gariban erlerin sigarasina goz dikiyor. ölür müsün öldürür müsün. bir kac defa boluk komutanina sikayet ettim, en sonunda sagolsun yuzbasi herkesin onunde itin gotune soktu bunlari, bir daha gormedim sigara otlandiklarini.

  bir olay daha var. hic unutmam bir kis gunu her yer karli. erzurum-kars yolu uzerinde bir superfresh kamyonu kaza yapip devrilmis. bolukteyiz, birisi gormus. haber verdi. bizim bu capsiz uzmanlar arabalara atlayip gittiler, bir tane subay ve astsubay gitmedi. dondurulmus patetes, sebze dolu kamyonu yagmaladilar. geldiklerinde arabalarinin bagajlari ve arka koltuklari dopdulu. dedim ki niye aldiniz ne yapacaksiniz bu kadar seyi? cevap hazir, yedigimizi yeriz, yemedigimizi satariz dediler. bak bu iste genel anadolu comari bakis acisi. namussuz, ahlaksiz insanlar. bunlarin alayi uzman olamasaydi asgari ucrete calisacak adamlardi, bir sans uzman olmuslar fakat esseklik baki olunca degisen pek bir sey olmuyor.

  edit: afrin harekati deyip vatan millet sakarya kasanlar var. lan sonucu belli olan bir askeri operasyon, tabiki gidecek. buyuk bir savas olsun, bakalim kac tanesini cephede tutabiliyorsun.
 • gençler inanın 10.000 lira da verseler %90'ınız bu işi yapamaz, bu vatan millet aşkı ve mesleği severek yapılabilecek bir şey.
  öğretmenliği herkes yapar, öyle ki sahte diplomayla bile yapan var tabi kalite tartışılır, ancak ne zaman nerede üzerine havan düşeceği ölümün ne zaman geleceği belli olmayan, bazı günler dağ başında zar zor uyuyabildiğin, operasyon zamanı günlerce sıcak çorbaya hasret kaldığın düşünülürse bu para hiçbir şey...

  özetle, özellikle doğuda(zırhlı araç olmadan adım atılamayan yerlerde) askerlik görevi yapmayanlar bu durumu kavrayamazlar.
 • sen de git sen de yata yata 4500 tl al. yatmıyorlar, şehit oluyorlar. askerlik yaptığım dönemde şehit vermiştik bir uzman çavuşumuzu. ailesinin tarifi imkansız acısı hala gözümün önündedir. helal olsundur.
 • uzmana yatıyor diyen adamın yatacak yeri yoktur.