şükela:  tümü | bugün
 • kpss,kpds,üds,dgs,ales sınavlarına yönelik kitapları dergileri bünyesinde barındıran yayınevi. diğer alanlarında nasıl herhangi bir fikrim yok ama özellikle kpss eğitim bilimleri alanında oldukça kaliteli kpss'ye yakın sorular sorarak kpss'ye hazırlananların gönlünü fethetmiştir.

  şu adresten ulaşılabilir
  http://www.uzmankariyer.com/kpss/index.aspx
 • kpss 2010 sınavı açıkça göstermiştir ki piyasadaki yayınlar içerisinde ösym formatını yakalayabilen tek yayınevidir.
 • türkiye geneli kpss deneme sınavları kesinlikle harika. ihtiyaç kadar basit değil; pegem, yediiklim kadar soru yazabilmek için ıkınmıyorlar. çok cool. 10 puan. 10 puan derken p3'e göre değil. 10 üzerinden. çarpanlara ayırmaya gece gece çalışmayacağım kayış hafiften kopuyor sanki.
 • laz böreğini hamsili yemek zanneden soru hazırlayıcılara sahip yayınevi.
  bkz : genel yetenek genel kültür soru bankası 2011 baskısının türkçe testlerinden bir tanesi.
 • kpss coğrafya için çözümlü 30 denemesi son derece başarılı olan yayın.. bilgiyi pekiştirip artırıyor.
 • madem kpss, madem övüyoruz, ben de şunu söyleyeyim kendileri hakkında.:

  bunların elli kuruşa sattıkları güncel bilgiler kitabı var, ahan da şu:

  http://www.sinavsepeti.com/…guncel-bilgiler2012.jpg

  kitapçıda gördüm, lan 50 kuruştan ne olacak dedim, aldım, sınava gidene kadarki yarım saate okudum, ve iki tane güncel bilgi sorusunu da buradan yaptım.

  teşekkür ediyoruz..
 • onu bunu bırakın, çalışacağınız kaynak budur. buradan başlayın, sınava doğru beyaz kalem'e fem'e falan dönün. ama başlangıç noktası burası.
 • kaynak olarak harikadır. konu anlatımı, çözümlü test soruları, konularla ilgili püf noktaları, kavram haritaları ciddi anlamda kpss için yeterlidir diye düşünüyorum. fakaat* bu yıl türkiye geneli deneme sınavlarını çok özensizce hazırladığını düşünüyorum. özellikle türkçe sorularında anlam bütünlüğü rezalet seviyede oluyor, deneme sınavı deneyememe sınavına dönüşüyor. deneme sınavı yaparken odaktan uzaklaşmamak gerek yani soruyu zorlaştırayım derken devrik cümlelerden oluşan, anlam bütünlüğü olmayan paragraflar yazılmamalı.

  eğer ki kpss'ye çalışmak için başlangıç arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim orası ayrı.
 • hazırladığı soruların aşağıdaki gibi cevap şıklarıyla "fantastik yayınevleri" kategorisine dahil olmayı hak eden yayınevi;

  ---

  körfez savaşı'nda ırak'a karşı düzenlenen hava harekatı aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilmiştir?

  a) pearl harbour baskını
  b) çöl fırtınası operasyonu
  c) er rain'i kurtarmak (evet 'rain', 'ryan' değil)
  d) karaşahin düştü
  e) bumerang cehennemi

  ---

  (bkz: deli yürek bumerang cehennemi)
 • 10 mayıs'taki alese bu yayınevinin kitapları ile hazırlanmaya çalışıyorum. kitapları iyi midir kötü müdür anlayamıyorum çünkü matematik özürlü birisiyim. ama basım hatası falan gözüme takılmadı şimdiye kadar.

  keşke kendim gibi akademik kariyer düşünen bir arkadaşım olsaydı da, o bana ales çalışmalarımda ben de ona yds'de falan yardımcı olsaydım. zor oluyor böyle tek başına. dersaneye falan ayırcak vaktim de olmadı maalesef.