• madem kpss, madem övüyoruz, ben de şunu söyleyeyim kendileri hakkında.:

bunların elli kuruşa sattıkları güncel bilgiler kitabı var, ahan da şu:

http://www.sinavsepeti.com/…guncel-bilgiler2012.jpg

kitapçıda gördüm, lan 50 kuruştan ne olacak dedim, aldım, sınava gidene kadarki yarım saate okudum, ve iki tane güncel bilgi sorusunu da buradan yaptım.

teşekkür ediyoruz..
  • kpss coğrafya için çözümlü 30 denemesi son derece başarılı olan yayın.. bilgiyi pekiştirip artırıyor.
  • onu bunu bırakın, çalışacağınız kaynak budur. buradan başlayın, sınava doğru beyaz kalem'e fem'e falan dönün. ama başlangıç noktası burası.
  • 10 mayıs'taki alese bu yayınevinin kitapları ile hazırlanmaya çalışıyorum. kitapları iyi midir kötü müdür anlayamıyorum çünkü matematik özürlü birisiyim. ama basım hatası falan gözüme takılmadı şimdiye kadar.

keşke kendim gibi akademik kariyer düşünen bir arkadaşım olsaydı da, o bana ales çalışmalarımda ben de ona yds'de falan yardımcı olsaydım. zor oluyor böyle tek başına. dersaneye falan ayırcak vaktim de olmadı maalesef.
  • kaynak olarak harikadır. konu anlatımı, çözümlü test soruları, konularla ilgili püf noktaları, kavram haritaları ciddi anlamda kpss için yeterlidir diye düşünüyorum. fakaat* bu yıl türkiye geneli deneme sınavlarını çok özensizce hazırladığını düşünüyorum. özellikle türkçe sorularında anlam bütünlüğü rezalet seviyede oluyor, deneme sınavı deneyememe sınavına dönüşüyor. deneme sınavı yaparken odaktan uzaklaşmamak gerek yani soruyu zorlaştırayım derken devrik cümlelerden oluşan, anlam bütünlüğü olmayan paragraflar yazılmamalı.

eğer ki kpss'ye çalışmak için başlangıç arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim orası ayrı.
  • daha önce hakkında olumsuz bir entry girmiştim. ancak 2017 yılında basımı yapılan coğrafya kitabı çok başarılı. hatta konu anlatımlı kitaplardan daha başarılı konu anlatiyor .yazarı a. kadir öz' müs. yazari internette aradım güncel kitabı var mi diye ama hakkında eski kitaplardan başka bir şey göremedim.
  • kpss konu anlatım ve soru bankası kitaplarında zaman zaman hatalar yakaladığım güvenilmemesi gereken yayınevi. buna karşı açıklamaları ise ‘insanız sonuçta olur böyle hatalar’ oldu. kabul etmeyeceğim bir cevap bu. bir kişi mi hazırlıyor bu kitapları sanki. kaç kişi gözden geçiriyor bu kitapları acaba!?

bir yıl kadıköy’deki dershanesine gittim. çok iyi hocalarla çalıştık ama hepsi istifa edip gitti. yeni hocalardan birkaçının dersine girdim ama eskilerin yerini tutmadı. yönetim ilgisiz, başındaki kişinin eğitimle alakası yok. kaynaklar çok yetersiz. diyeceğim o ki uzak durun a dostlar.
  • ingilizce öabt denemeleri rezalettir. sınavda sorulmayan paragraf tamamlama, diyalog tamamlama, restatement soruları vs var. her denemede en az 3 tane aynı soru var soru bulamamışlar herhalde. hiç paranıza yazık etmeyiniz.
  • kpss 2010 sınavı açıkça göstermiştir ki piyasadaki yayınlar içerisinde ösym formatını yakalayabilen tek yayınevidir.
  • stratejik ales soru bankasının matematiği baya iyidir. çıkmış soruları çöze çöze ezberlediğimi düşünürsem, soru tiplerini alese oldukça yakın buldum. türkçesi kötü diyorlar ama, şıklar çok muğlakmış. çözmedim bilemicim. editlerim.
hesabın var mı? giriş yap