şükela:  tümü | bugün
  • azer bülbül'ün son zamanlarda çıkan kaliteli işlerden biri olan albümüne ismini veren güzel ve gaz şarkısı.
    yorum, beste, güfte ve altyapı zenginliği "doyurucu".

sözler atletik yapılı esmerler için geliyorlar bu kez (bkz: #3727570):

sanma sen gidince ben hep ağladım
    ne yas tuttum ne de kara bağladım
    bir gerçeği geç de olsa anladım
    "kaderimdir" dedim
    üzülmedim ki, üzülmedim ki
    "kaderimdir" dedim, üzülmedim ki

aşk gülümü sulamadan kuruttun
    ben gönlümü sazım* ile avuttum
    inan ki, ismini bile unuttum
    "kaderimdir" dedim

ben meçhule doğru gidip koşarken
    bir yalnızlık benim için başlarken
    sen bu güzel aşkı hiçe sayarken
    "kaderimdir" dedim
  • (bkz: acımadı ki)
  • ezilmişliği anlatan sözdür.

sevgiliyi o kadar seversin ki, kalbinin monomerlerine ayrışarak kırıldığını hissetsen bile, bunu ona söylemezsin, hissettirmemeye gayret edersin. boynuz yesen bile ona olan sevginden ve aşkından geberip gitmeyi bir kural haline getirmişsindir ve dudaklarından dökülen yarı ağlamaklı ciğer titreten sesinle kıpırdatırsın ses tellerini: üzülmedim ki...
  • başrollerinde serpil çakmaklı'nın oynadığı ve beni çok etkliyen bir türk filminde, final sahnesinde çalan yamulmuyorsam kamuran akkor şarkısı.fakat serpil çakmaklı'dan dinledikten sonra diğerleri bence sönük kalıyor. serpil çakmaklı da o güzel sesiyle şarkı söylemeyerek kendine yazık etmiştir kanımca.
  • kamuran akkor un söylediği versiyonu en mutlu anlarda bile ulan acaba mı lan diye düşüncelere sevk eder. arabeskin kral örneklerindendir. altyapıdaki keman sololar kahreder bi yerde.
  • güçlü görünmek adına sıkça kullanılan yalan ifade` : kendimden biliyorum`.. deli gibi üzülürsünüz, kırılırsınız, ama bunu belli etmek istemezsiniz. bu cümleciğin ardına saklanırsınız. "üzülmedim ki.." yeter ki o pek kıymetli gururunuz incinmesin, yeter ki karşıdakine güçsüz görünmeyin, üzüntü, kırgınlık gibi duygular hep zayıflık belirtisi ya hani. güçlü görününce de hiç yara almaz çelik yelekli oluyorsunuz ya. zaten ne kadar saklasan da, artık daha sessizsin seni üzen insan(lar)ın yanında, daha uzaksın. inkar edince anlaşılmadığını mı sanırsın? söyle işte açıkça, evet üzüldüm, hem de çok üzüldüm, hatta incindim de. ne hissediyosan söyle, gizlemeye çalışıp saklanma.

ya da böyle devam et işte, ne bileyim. yıllardır değiştiremedim zaten, buraya yazınca mı anlayıp düzeleceksin.. aman aciz görünme kimselere sakın.. at içine salak kızım benim..
  • vakt-i zamanında serpil çakmaklı tarafından da seslendirilmiş şarkı .
  • kamuran akkor bu şarkıyı söyleyince güneş batar, çiçek solar, kuşlar susar... ahh ananı sikeyim dünya...
  • sabahın köründe dolmuşta dinlediğim şarkı. önce normal bir şekilde üzülmedim ki derken, bir süre sonra üzülmedim keeeee'ye dönerek beni benden almıştır.
  • suratından anşılıyor kiiiiii
    suratından anşılıyor kiiiiii

diye cevap verdim.
    üzüntüme saygı duy bari dedi.
    üzüntünün piç olduğunu haykırmasaydın bilader dedim.