şükela:  tümü | bugün soru sor
  • o kadar çok üzülmek ki belli bir süre sonra üzülmeye bile enerjisi kalmamak. omuzlarin düsmesi, yüzün ifadesizlesmesi, aglamaya bile mecali kalmama gibi belirtiler ile kendini gösterir. tatsiz bir bezginlik ve mutsuzluk hali.
  • yengeç burcu kadınının sonderece başarılı biçimde yaşadığı haldir. öyle çok üzülür,ya da kendini o kadar çok üzer ki yorulduğu seyin ne olduğunun dahi farkına varamaz hale gelir.
  • hissizleşmenin ilk adımıdır. üzülmekten yorulursunuz, artık üzülemiyorsunuzdur bile ama sevinmeyi de beceremiyorsunuzdur. hissetmemeye başlarsınız. geçici olduğunu, olacağını umarsınız eğer hala umut denen şeyi hatırlıyorsanız.
  • bunun bir diğer çeşidi de, uzunca bir süre ağladıktan sonra insanın üzerine çöken uyku halidir.
    bünye üzülmekten yorulur, ağlamaktan yorulur, uyumak ister.
  • gogus kafesinde bir agri ile baslar, kalpte sizilarla devam eder.
    yorgunluk hayati hakkiyla yasamisligin bir oduluyse eger, uzulmekten yorulmak haketmediklerinizi yasamanin sonucudur.
    hakkiyla yasadigim hayatimin, haketmedigim uzuntulerle sikilip atilmasindan yoruldum ben be sozluk.
    kendi cesaretimi ve kalbimi sokup atasim geliyor.
  • enerjinin tamamen bitip tükendiğini hissetmek.
    kıpırdayacak hali kalmamak.
  • bir yerden sonra alışkanlık yaptığından hislerde etkisizlik yaratan olaydır.
  • o kadar üzülmek ki güzelim dünyayı bırakıp gitme isteğiyle insanın aklını çelmeye başlayan bir üzülmek. hayattan, insanlardan ve kendinden hiçbir güzel bir beklenti ve umudun kalmadığı son noktada görülen bir durum.
  • hissizleşmek, etkisizleşmek, sessizce alırsınız yol. kalbinizde ince bir sızı duyarsınız ağlarken. sonra artık ağlayamaz da olurdunuz kırılacak bir parçanız kalmamıştır çünkü.
  • beni bu hale getiren kişi yüzünden üzülmediğim gün neredeyse yok.bunun sonucunda hayat enerjim iyice azalmaya başladı. nereye kadar devam edecek bilmiyorum.