şükela:  tümü | bugün
  • bir çok arkadaşımda gözlemlediğim durum.
    psikolojileri bozuluyormuş, memleketin haline üzülüp strese giriyorlarmış,
    bu nedenle iyisi mi hiç ilgilenmiyeyim demişler, haberleri bile izlemiyorlarmış,
    oh kafaları rahatmış misssmiş...
  • çok da haksız değiller.
    herifler her yönden düzüyorlar, ses çıkaramıyoruz.
    ilgilensen ne olur, okusan ne olur, izlesen ne olur? zevk mi alacaksın ki?
  • bir rus* atasözü der ki "sen siyasetle ilgilenmezsen, siyaset bir gün seninle ilgilenir." bu gerçeği unutmayacak ölçüde uzak durmak en iyisi.
  • son 9-10 yıldır hayatımı stabil sürdürmeme yardımcı olan, siyasetin yanına din ve futbolu da ekleyerek fenafillah seviyesine ulaştığım alışkanlık.

boktan insanlarla dolu boktan bir üçüncü dünya ülkesinde yaşam savaşı verirken bir de milletin derdiyle, dogmalarıyla, varoş sportif eğlenceleriyle kanser olmak istemiyorum. mutluyum. tavsiye ederim.
  • mecburen yapılandır. ülkenin sorunları karşısında zebra sürüsüne saldıran aslan misali hangisinden başlayacağını bilemiyorsun.
  • yaşam kalitemizin, günlük olayların kötü psikolojisinden etkilenmesi, günlük hayatımızı yönlendiren olayları anlamamıza ve fikir yürütmemize engel olmamalı diye düşündüğüm olaydır.
  • ne zaman siyasetle ilgilenmemek için kendime söz versem ertesi gün kendimi hararetli bi tartışmanın içinde buluyorum. siyasetle ilgilenmemek yetmiyor, siyasetle ilgilenlerle de ilgilenmemek lazım.
  • kafayı yememek için aylardır anahaber izlemiyorum. çünkü yapılan mantıksızlıklar, hamasetle kurulmuş cümleler, siyasi falsolar sinirimi tepeme çıkarıyor. sinir krizi geçirip hastanelik olmam işten bile değil. benzer şekilde sözlükte de siyaset kanalını takip etmiyorum. bu konularda yazmak istemiyorum. zaten bir birikimim de yok siyasi tarihle ilgili olsun; siyaset paradigmalarıyla alakalı olsun.

ama gel gör ki, sözlükteki gündem başlıkları ile yine de siyaseti görmek zorunda kalıyorum. insanlar bahsedince, yapılan haksızlıkları duymak zorunda kalıyorum. bu ülkede siyasetle ilgilenip nasıl delirmez insanlar, onu da anlamıyorum.
  • zordur. bazen olması gerekendir.

bana şu sözü hatırlatan başlık:
    politika ile uğraşmayacak kadar akıllı olanlar, daha aptallar tarafından yönetilerek cezalandırılırlar.
    platon
  • bu eylemi gerçekleştirenler genellikle akp'ye oy verirler.

bir sonraki evreleri üzülmemek için akp'ye oy vermektir.