şükela:  tümü | bugün
  • karpuz peynir ekmek combosunun alternatifi olan bu combo bana göre aslında çok daha lezzetli ve çok daha pratiktir ki iyi üzüme rastlamak iyi karpuza rastlamaktan daha olasıdır (bkz: nerde o eski karpuzlar) ayrıca üzüm yemek için tabağada ihtiyaç yoktur padişah tekniği ile salkıma doğrudan girişilebilir.şimdi bana diyeceksiniz ki karpuzu yemek için de tabağa ihtiyaç yoktur ama unutmayın o karpuzu damlatmadan asla yiyemezsiniz
  • bu üçlüdeki ekmeğin fırından yeni çıkmış çiçek ekmek olması halinde opus magnum olur, nirvanaya erişilir falan hatta.
  • babaanne combosu. bizimki yazın günde üç öğun bununla besleniyor. şaşırıp kalıyorum..
  • tam bir yaz üçlemesi. olsa da yesek.
  • üzümün hafif ekşi olması (misal sultani), peynirinse keçi peyniri olması insanı yerken kontrolden çıkarabilir.
  • yaz günlerinin en güzel üçlülerinden biri. şu ramazan ayında ekmek pideyse bir de, her öğün yenilebilir. peynir olarak beyaz peynir de yenilebilir, kaşar da. tercihinize kalmış artık.
  • üniversite talebeliği boyunca mevsimine denk geldiğimiz süre içinde bolca tükettiğimiz pratik beslenme biçimi.
    ben çekirdekli siyah üzümcü olduğum için beyazı tercih etmezdim.
    aynı tarz kombinasyonun başka versiyonları da talebe soframızın vazgeçilmeziydi.
    bunlardan karpuz peynir ekmek yukarıda yazılmış zaten.
    sonuncu bir diğeri ise (bkz: kavun peynir ekmek).
  • yemek yapma derdinden kurtarır insanı. yukarda belirtildiği gibi simitle de yapılabilir, bazlama ya da lavaş ekmeğiyle de yapılabilir. öyle yok ne yemek yapayım, yok ne sipariş edeyim derdine sokmaz adamı. hafiftir de.
  • yanına buz gibi çeşme suyu ile tam bir ırgat yemeğidir.
    olsada yesek.