şükela:  tümü | bugün
  • herkes aşık olabilir mi sorusunu şüphesiz kendinize sormuşsunuzdur. ya da aşk nedir sorusunu... basit bir hoşlanma, birinin görüntüsünden etkilenme ile aşık olma arasındaki fark nedir? sevmek ile aşık olmak arasındaki fark nedir? bencil insanlar aşık olabilirler mi veya hayatı boyunca hiç aşık olmamış insanlar var mıdır? mantığı ile hareket etmeyi duyguları ile hareket etmeye her zaman tercih eden insanların ruh hali, iç dünyası nasıldır, nasıl bir geçmişleri vardır, nasıl hayal kırıklıkları veya travmalar yaşamışlardır? ...aşk o kadar basit değil.
  • hayatın size atabileceği en büyük kazıktır.
  • (bkz: iyi bok yemek)
  • olması gereken şeyi geç de olsa yapmaktır. ne yani; çilehaneye kapanıp, yas tutulacak değildir ya... hangi aşk değer buna ki? ha aksini düşünenleri tutmayalım tabii, buyursunlar..
  • farkına varmak uzun sürer
  • işin püf noktası "uzun bir ara"dır.
    yani "uzun bir aradan sonra" zaten aşık olunur, doğalı o...
    (hem de genelde olmadık birine, olmadık koşullar altında)

işte bunlar hep üreme iç güdüsü. işte bunlar hep seks.
  • bir ay sonra aşık olmadığını anlamanla son bulur.
  • mucizedir. o aşıklar için şarkılar yapılmıştır birlikte dinlemeleri için: too late
  • benim gibi kalpsizlere göre olmayan edinim.

aşık olmak ne la?

aşk da ölüm gibidir, bir kez yaşarsın. onun dışındakiler hikayedir, gönül eğlendirme veya yalnız kalmama korkusudur.

ben bir kez aşık oldum, o kadın da bana çocuk verdi. tamam, gerisi yalan!

ben aşık olmam arkadaş. sikişime bakarım. parasını vererek veya bedavaya sikebiliyor muyum? benden mutlusu yok, ki şu sıralar paralı sikiş yapmayı çok seviyorum: işini bitiriyorsun ve hatun defolup gidiyor.