şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kafayi turlu yerlere turlu sekillerde vurmak
  ama hepsinden onemlisine ayrica bkz verelim:

  (bkz: perde takmak)
 • ayaklarınız da boyunuzla orantılı olduğundan beğendiğiniz ayakkabının size göre olan numarasını bulamazsınız. spor ayakkabı reyonundaki görevlinin "isterseniz sizi erkek ayakkabıları reyonuna alalım" sözüne birçok kez "niye bu kadar ufak yaparlar bunları, kadın ırkı pigme mi alla alla" diye diklenir ama bir süre sonra çaresiz kabullenirsiniz.
 • bayansanız idealinizdeki erkeğe rastlamak için şansınız daha az olur. kısa boylu sevgiliniz olsa ve herşey çok yolunda gitse bile bu sefer büyük ihtimalle o kompleks yapar.
 • + farkı olduğunuzdan daha doğrusu farklı olduğunuz sanıldığından insanların sizden beklentileri fazla olur..

  + otobüs ve uçak yolculukları birer işkencedir.

  + tekrar önemle belirtelim (bkz: perde asmak)

  ayrıca (bkz: büyük ayaklı olmanın dezavantajları)
 • ne kadar uzun boylu olduğunuza bakar aslında. basket takımında gerçekten uzun boylu olanların yaşadığı en büyük sorun kendilerinin default olarak pota altına yerleştirilmeleridir. oysa onlar oyun kurmak da isterler, top çevirmek olsun, asist yapmak olsun uzun mesafeli mucize şutlar sokmak olsun değişik renkleri yaşamak isterler. oysa koç nerde ribaunt, blok gibi pis işler var onların üzerine yıkar.
 • özellikle çoluk çocuğun "aaa, ne kadar da uzun!" ya da "abi sen basketçi misin?" veyahut "abi senin boyun kaç?" sorularına muhatap olursunuz. bu tür serzeniş ve sorulara sırasıyla "hayır, sen kısasın" ya da "halterciyim" veyahut "2.80" cevapları vererek göğüs gerebilirsiniz, ancak genç dimağların zihinsel açıdan kalıcı zarar görmelerine neden olur, üzülürsünüz..
 • dans etmek istediğiniz bayan kısa boylu ise bunu sorun yapabilir ve dans etmeyebilir. e tabi ilişkilerde de bayan tarafı kısa ise rahatsız olabilir.

  bayan uzun erkek kısa ise bu erkeği zengin gösterir fakat erkekte kompleks yaratabilir.
 • 1.75'in üzerindeki boyunuzla türkiye'de yaşayan bir bayansanız herhangi bir ortamdaki erkeklerin çoğuna tepeden bakarsınız.

  (bkz: kendimden bilmiyorum)
 • evinize aldiginiz yatak gibi bir yatagi hicbir yerde hicbir otelde bulamazsiniz. otel odalarinda iki buklum uyumak zorunda kalirsiniz.

  hazir aldiginiz gomlekler hep pantolonunuzdan disari cikar, olmadi kollari cucuk gibi kalir, ismarlama gomlek yaptirmak zorunda kalirsiniz.

  bekarsaniz giysilerinizi utuleme iskencesi iki ile carpilir.

  ayakkabi bulamadiginiz gibi corap da bulamazsiniz.

  kafanizi kel yapamazsiniz cunku kisa kapilara kafanizi vurmaktan kafa deriniz bir harita seklini almistir (bkz: toroslar) (bkz: agri dagi)