• benim bulunduğum ortam da olmayan sorunsaldır. malum zayıf bir kişilik olduğum için * bağlı bulunduğum takımda en zayıf halka olma ihtimalinden ötürü fix olarak yastık seçilirdim. karşı takımın bel kemiğini çökertebilecek kudret damarlarımda mevcut olmadığından mütevellit, yastık kim olacak sorusunun cevabı her daim belliydi benim için.

-ali veli hasan.
    -çükütay berkecan ıkınsu.
    -abi nnl'de yastık olsun bari.
    +olum kuru götüme bi şans tanısanız bari
    -geç hacı geç *
  • er olan yastık kişi apış arasıyla tüm oyuncuları destekler, oyunun bir hakemidir adeta ancak dinden çıkmış bir yastık yatanlar yattıktan sonra, bu yatanları domino misali duvara çarptırmak için ufak bir kaçış gerçekleştiren kişidir..
  • yastık olmak isteyen kişilerde aranan en önemli özelliklik, dürüst olmalarıdır. aksi taktirde üsttekilerin tuttuğu sayıyı, eşeklere çaktırmadan ileterek, haksız yere üstteki grubu eşek yapma imkanları vardır.
  • uzunessekte adalet kavraminin temsilcisidir. bir takim malligindan yada sansindan gereginden fazla yatiyorsa onlara tuyo vererek herkesin esit sekilde oyundan zevk almasina vesile olur. tuyo verme ayagi yere vurma sayisi ile iliskilidir, tek vurus (mantiken) tek, cift vurus ise cifttir.

oyun kulturunu tam olarak kavrayamamis yastiklar acayip tuyo verme sekilleri uygulamaya kalktiklarinda (bacaklari kasmak, elle gostermek vs.) ve bunlar da karsi taraf tarafindan cakildiginda, karsi takim tarafindan kisa ve yegane essek pozisyonuna sokulup uzerine atlanabilir; boyle hallerde yastik kimligi deforme olur.
  • uzun kulaklı oyun arkadaşı kaynaklı sorun.
    (bkz: girilmez)
  • uzun eşşekte yastık çoğu zaman cılız, üstüne binince götü kaybedecek potansiyele sahip kişilerden seçilir. oynayacak kişiler bok sürdürmüyorsa kendilerine; bu sefer de etraftan bir bayan seçilir. küçükken*sorun olmayan bu durum, yaş ilerledikçe* yerini kötü espirilere bırakır. bu yüzden kızların yastık olmaktan kaçınmaları önemle rica olunur. ayrıca alttaki yavruşları ezen yuvarlak ve iri çocukların popoları yırtıldığında donlarını görmek zorunda kalan hep bu yastıktır.
    (bkz: yastık olmayalım olanları uyaralım)
hesabın var mı? giriş yap