şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en kisasi bile diz altinda sonlanan, kisa olmayan etek ce$ididir. *
  • dar ise aynı zamanda, yürüyebilmek için ya bir yerinde yırtmaç, ya da kumaşı lycralı olması gereken etek çeşidi.
  • ikinci dünya savaşı sonrası yaşanan ekonomik bunalım nedeniyle, ingiliz hükümeti kadınlara bir çağrıda bulunmuş ve kumaş tasarrufunda bulunmak amacıyla uzun etek giymekten vazgeçmelerini istemiş, yaaa!

(bkz: bunları biliyor muydunuz)
  • yakışması zor, giyildiğinde bi o kadar rahat olan etektir.
  • uzun etek, bacaklarındaki derinin birbirine ve oturduğun yere yapışmasını engelleyecek kadar çok kumaş sağlarken, aynı zamanda bu kumaşın bacaklarını sıkmayacak kadar geniş olması yönüyle, en optimum yaz giyeceğidir.
  • tamirci çırağı'nda aşık olunan kızın kıyafetine dair tek detaydır.

...
    otomobili tamire geldi dün bizim tamirhaneye
    görür görmez vurularak başladım ben sevmeye
    ayağında uzun etek dalga dalga saçları
    ustam seslendi uzaktan oğlum al takımları
    ...
  • bu aralar pek trend olan kıyafet türü. *
    böyle renkli renklileri pamuklu kumaştan (likralı da olabilir) herkesin üzerinde görüyorum. istinye park'tan tutun kadıköy'e kadar her yerde.
    ama neden herkesin üzerinde? boyunuza bakın şekerim. moda kurbanı olmayın.
    anlamadım acaba tesettür giyim akımı mı başladı ki benim haberim yok.
  • merdivenden inip çıkarken eliniz doluysa işkence olan, eliniz boşsa eteği tutarak inip çıktığınızdan kendinizi prenses gibi hissetmenize yol açan etek türüdür. rahatlıkta üstüne yoktur.
  • kısa boylu insanlar içinde kurtarıcı olabiliyor. 10 cm topuklu üstüne uzun bir etek sizi 1.70 boyunda gösterebiliyor. fakat burada önemli olan eteğin çok uzun olmaması, alttan ayakkabıların gözükebilmesi. ayrıca mahalle baskısından yazın etek, şort giyemiyorsanız çok daha iyi bir alternatif oluyor.

http://www.bikotbitisort.com/…uluyor-gomlekler.html
  • kadınlar için 2012 yaz modasıdır.