• ikinci dünya savaşı sonrası yaşanan ekonomik bunalım nedeniyle, ingiliz hükümeti kadınlara bir çağrıda bulunmuş ve kumaş tasarrufunda bulunmak amacıyla uzun etek giymekten vazgeçmelerini istemiş, yaaa!

(bkz: bunları biliyor muydunuz)
  • dışarıdan bakıldığında "giyinik" gibi gösterirken, özünde anadan üryan gibi hissettiren mükemmel bir şey.
  • çok uzun ve çok bol olanları ince askılı bluz ve sandaletle giyinilirse hem hoş hem de rahat olan etek modeli.
  • boyu oldugundan uzun gösterir. bir de dogru kombinasyonla giyilirse eger bohem bir hava katar ki degmeyin keyfinize.
  • tek sıkıntısı yürürken eteğin ucuna basıp düşme tehlikesi olan süper olay.

gerçekten de çıldırmış gibi her rengini almaya doğru gidiyorum.

yazı bununla kapatmak üzereyim.
  • giyen kız güzelse, güzelliğine güzellik katar.
  • merdivenden inip çıkarken eliniz doluysa işkence olan, eliniz boşsa eteği tutarak inip çıktığınızdan kendinizi prenses gibi hissetmenize yol açan etek türüdür. rahatlıkta üstüne yoktur.
  • eskilerin bir lafı var: "çuval giyse yakışır". şimdi kadınları güzellikleri temelinde değerlendirmenin seksist boyutlarını biri çıkıp eleştirsin ama benim bunu yazma amacım başka. estetiğin bedenin boyutlarıyla yakından ilgisi vardır. bu sebepten eteğin boyuna bakılmaksızın, hatta ve hatta ne giydiğine bakılmaksızın, vücudu orantılı bir kadın ne giyerse giysin güzel olur. modadan bağımsızdır. seksistsinizci arkadaş, merak etme erkek için de aynısı geçerli.
  • kısa boylu kadınların peşinen kendilerine yakışmayacağını düşünüp uzak durmaları yanlıştır. deneyin, birini giyin, diğerini çıkarın. size yakışan bir model illaki bulursunuz. ha tabi ki uzun boylu bir kadında durduğu gibi durmayacak. ama bu bütün kıyafetler için geçerli. her şey onlara daha çok yakışıyor. :) ama demem o ki, bunu giyince de yer elmasına dönmüyorsunuz. doğru modeli seçin yeter ki. bu sıcaklarda uzun etek, straples bluz ve parmak arası terlik kadar rahat, püfür püfür bir kıyafet giymedim açıkçası ben. mümkünse her rengini alıp yazı kapatmayı düşünüyorum.
  • uzerine dar giyildiginde pek sukela olan tarzdir. ayni durum bol kesim pantolon uzeri body icin de gecerlidir.
hesabın var mı? giriş yap