şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: rebound love)
  • karakter sınırına takılmış olan eylem.
    ben demiyorum, başlık diyor.
  • bunu diyen arkadas bir iliskiye baslamadan once gecirilmesi gereken minimum zamani da bildirirse seviniriz lakin uzun bir iliski bittikten 10 gun sonra birisi hemen baska birilerini bulabiliyorsa bu bitmis o uzun iliskinin bosuna uzadigini gosterir.ha bugun ha yarin diye diye ayrilamamissiniz kardesim
  • yanlış bilinen eylem. ilişkiden sonra bulmamıştır o başkasını, ilişkiden önce bulmuştur. nereden bildiğimi hiç sormayın.

debedit: sayesinde ilk defa debe'ye girdim amk, bir ise yaradı*
  • hayatımdaki tek düzgün, aşık olduğum, ömrümü geçirmek istediğim, yanında ben olduğum, huzuru ve mutlulugu bulduğum adamdan ayrılalı 3 sene olacak 2 ay 28 gün sonra. ben onun yerine birisini hala koyamiyorum. deniyorum, uğraşıyorum. sanki kalbimi tuvalete attım üstüne de sifonu çektim, o bok cukurunda debeleniyor her bir ugrasta. ben bunca zaman geçmişken olmuyor, yapamiyorum, beceremiyorum. siz nasıl birisinden kalan anıları çabucak unutup yerine yenilerini koyuyorsunuz. belki sevginiz bitti sevindiniz. o ruh halinden çıktınız kendinize vakit ayırmak yerine neden ruhunuzu yoruyorsunuz? aşk acisi ile ayrildiysaniz neden o acıyı sonuna kadar yasayip tukenmiyorsunuz. o tukenmislikten yeniden dogmayi neden düşünmüyorsunuz?
  • çok üstüne gidilmemesi gereken kimsedir. belki eski sevgilisini geri kazanmak için kıskandırmaya çalışıyordur.

ha geri zekalıdır, dev hata yapıyordur, orası ayrı.
  • nerden buluyosunuz bunları birader? ben kısa ilişki sonrası 10 yıldır birini bulamadım.
    (bkz: birini bulamamak)
  • genelde evlilikle sonuçlanır. psikolojide tez konusu olabilecek bir durumdur.
  • ilişkisinden ilişkisine değişir.

misal beş yıllık bir ilişki bitsin fakat bunun "görünürdeki" ilişki olan kısmı diyelim ki son birkaç ayı olsun. fiilen, duygusal olarak bitmiş bir şeyin sadece resmiyeti kaldıktan ve o da tamamlandıktan on gün sonrasında başka bir ilişki abes değildir. her iki taraf için de geçerlidir bu. yani, her iki tarafın da karşılıklı olarak bunu duyduğunda umurunda olmayacağı bir şeyse bunda sıkıntı yoktur.

diğer yandan, dolu dolu gittiğini düşündüğün bir ilişkide çat diye terk edip on gün sonra başkasıyla olmuşsan buna van münüt denir, ona sözümüz yok.
  • cekilen acının , üzüntünün giderilebilecegi sanilinilan acinasi arayistir.
    arkadas boyle bir durumda baska bir fason iliskiden medet ummak , uzun iliskide ki o insani tekrar hafirlamak ,onunla kiyaslamaktir .. yapmayin boyle seyler boyle yapip evlenenler bile var aman diyeyim..