• ozan doğulu aranjesindeki yeni şarkı. gülden mutlu - bahadır tatlıöz söylüyor. ve ben baya sevdim.

söyleyemediklerimi söylediği için herhalde.

uzun lafın kısası
    çok özledim durumun esası
    bu bir temas, bir soluk
    derdimin devası bu

kalbim bir adım atsa
    ayaklarım geri gidiyor...
    korkumdan mı arzumdan mı?

vefasız hiç düşündün mü
    kaldım mı yoksa öldüm mü?
    her gece her yanım titrerken...
    benim gibi kaderine sövdün mü?

tenin zindan, fikrim düşman
    kalan mağdur giden pişman
    gel gör ki aşk sebepmiş
    bak bitince dağılıyor ınsan

vefasız hiç düşündün mü?
    kaldım mı yoksa öldüm mü?
    her gece her yanım titrerken
    benim gibi kaderine sövdün mü?

tenin zindan, fikrim düşman
    kalan mağdur giden pişman
    gel gör ki aşk nefesmiş...
    aşkı aldın boğuluyor ınsan...
  • çok nefis parça olmuş. düzenleme (gerçi introsu murat dalkılıç'ın kasaba'sının aynısı) ve vokaller dikkat çekiyor. hele bahadır tatlıöz ün o "zindan" deyişi mest ediyor. sadece şarkının ismi olmamış. iyi bir isim olacak şekilde söz yazılabilirdi.
  • ''kalbim bir adım atsa
    ayaklarım geri gidiyor
    korkumdan mı arzumdan mı?'' kısmıyla bence herkese çok tanıdık olan bir hissi dile getirmiş şarkıdır.
  • biraz ekşi itiraf tadında olacak ama bütün gece bu şarkıyla dans ettim sanırım. soundu inanilmaz sardı beni. bayıldım tek kelimeyle.
    bu doğulu kardeşler hakkaten müzik konusunda marka oldular artık. olmuş diyor ve bu yaz beachlerde clublarda bol bol çalmasını temmenni ediyorum *

"vefasız hiç düşündün mü, kaldım mı yoksa öldüm mü?"
  • radyoda filan duyunca ritmini sevdim. sonra sözlerine bakayım dedim ve omg! ya hu bu sözlerle zıplanır mı hiç. bayağı dramatik bir şarkıymış. şarkıyı yapan her kimse psikolojik bir sorunu var bence. neyse. hem zaten benim bu yılki favori pop şarkım yankı.
  • muhteşem üstü muhteşem şarkıdır.
    sırf kafiye olsun diye saçma sapan kelimelerin bir araya getirilmediği, müzikle sözlerin resmen dans edercesine ahenk içinde olduğu harbiden süper bir şarkı.
  • beynimin arka planında sürekli olarak "vefasız hiç düşündün mü, kaldım mı yoksa öldüm mü?" şeklinde çalandır. normalde açıp dinlemem, ama radyo sağolsun beynime işledi.

o değil de, vefasız hiç düşündün mü ?
  • nedense gülşen şarkısı sandığım parça. gülden mutlu'nun söyleyiş tarzı ve sesini kullanışı bazı yerlerde gülşen'i çok andırıyor. çok fena şekilde dile dolanma ve melankolizmin kollarına itme yan etkisi var.
  • bahadır ve gülden'in seslerinin uyumla, müthiş bir şekilde birbirini tamamladığı çok beğendiğim şarkı.
  • bahar aylarına damgasını vuracak gibi görünen, hatta remixlerini de bütün yaz alemlerde ortamlarda duyacağımızı hissettiğim parça... düzenleme güzel, vokaller daha güzel.

uzun lafın kısası: sana puanım dohuz kanka
hesabın var mı? giriş yap