şükela:  tümü | bugün
  • uzak mesafe ili$kisinden farklı olan ili$kidir, karı$tırılmamalıdır öncelikle.
    $öyle tanımlayayım; uzak bir mesafeye gideceksinizdir, atıyorum, haydarpa$a'dan doğu ekspresine binip, son durakta ineyim dediniz. yolculuğun hemen ba$ında, hatta daha gardan trene binmeden önce, son bir sigara içeyim peronda, hem sigara içmeyasağı da ba$lamadan dediniz, böyle trenin yanında ayakta beklerken, beğendiğiniz biriyle elektriklendiniz. hemen tüm medeni cesareti toplayıp, tanı$maya giderseniz, kar$ı taraf da "olur" verirse bu adımınıza, "uzun mesafe ili$ki"niz ba$lamak üzeredir, hayırlı olsun. uzun, okyanus ötesi uçak yolculukları için de kar$ıla$abileceğiniz bir ili$ki türü olabilir bu, onu bilemiyorum. ya da sonunda kar$ılıklı öpü$üp, "bu ili$kinin sonuna geldik, yol bitti sevgilim" mi dersiniz, yoksa ili$kiyi sürdürmek adına aynen geri dönü$ bileti mi alırsınız, onu bilmiyorum. tek bildiğim, takside ya$atmak isterseniz bu tarz bir ili$kiyi, biraz masraflı oluyor. $oföre söyleyin, rica edin de, gündüz tarifesi açsın.
    uzun mesafe ili$kilerinizi gayet güzel yürütmeniz dileğiyle, olmazsa olmaz bkz.ı da vereyim, tam olsun;

(bkz: konu salağı)
  • uzun sürünce alışkanlık yapar.
    "huyumdur seni beklemek...korkarım, alışıyorum gelmeyişine.’’ emre gökçe
  • zordur. pek bi zordur. zihninizde birlikte güzel anılar biriktirmeye engeldir. tek faydası zihninizle değilde elinizle hatırlayacağınız somut hatıralar bırakmasıdır. (bkz: mektup)

uzun mesafe ilişkisini anlatan film için (bkz: going the distance)
  • en gereksiz ilişki biçimidir. yalanı ve dolanı seven insanların vazgeçilmez yapı taşıdır.
  • eğer uzun zamandır yaşanan birliktelik söz konusuysa ve araya mesafe giriyorsa bir süre çaba gösterilir ama biter. zaten mesafe olduğu halde yeni başlama durumu varsa, tamamen gereksiz bir girişimdir çünkü biter.
  • yürütülmesi en imkansız ilişkidir. yaşınız kaç olursa olsun bir yerden sonra kendinizi ergen mesajları atarken bulabilirsiniz.
  • esasında süperdir. özlemekten geberirsin, görüşünce de o özlem neler yapar neler. tabii bunu çekecek bünye ve sabır elzemdir.
  • yalan olur malesef zamanla, iliski adi ustunde ilismek bir sey paylasmaktir, ayri kalinca paylasilanlar azalir, zamanla aradaki bagda biter, yalniz soyle bir istisna vardir tabiki, egerki ayri yerlere gidene kadar birkac yil birseyler paylasilmis iliski oturmussa ozaman durum farkli olabilir.
  • ''bu kadar uzak olup,
    kalbimde uyuman ne tuhaf. ''

(bkz: ümit yaşar oğuzcan)
  • yakın gelecekte tekrardan yaşamam gerekecek ilişki çeşidi .. umarım bu sefer sonu hüsranla bitmez..