• senelerce nefsime yenilmeden belime kadar uzattığım saçlarımı gözümü kırpmadan tek hamlede kestirdim geçenlerde. neden kestirdin diye soranlara;
    erkekler uzun saç sevdiklerini söylüyorlar; ama benim iki yıldır sevgilim yok. belki şimdi olur cevabını verdim tebessümle.

(bkz: selam ettim sözlük erkeklerine)
  • 165 üzeri boylu kızlarda, kalçalarına kadar uzanan gür ve dalgalı saç kadar çekici bir şey yoktur sanırım..
    zöge: bunu niye kötülediniz ya, ben bu entry sayesinde evleneceğim kadınla, hayat ışığımla, herşeyimle tanıştım.
  • şükela kızlardır. hastasıyız.
  • saçları kısa olanlar tarafından kezban diye nitelendirilmiş ama uzun saçlarından memnun olan kızlardır. bir de boyasızsa oh maşallahtır.
  • evden çıkmadan önce minimum 45dk extra zaman harcatan saçlara sahip kızlardır.uğraş uğraş bi yağmurda fos,yeter be.
  • saçına düşkün olanları (bkz: aslan burcu kadını), saçdaki milimetrik kısaltmalar için bile kuaförü uyarı manyağı yaparlar. (bkz: saçı tam tarif edildiği gibi kesen berber)
  • bazılarının tembellikten, gidip saç kestirmeye üşendiğinden dolayı dahil olduğu kız grubu.

sevmiyorum kuaföre gidip de o koltukta saatlerce oturmayı. öf hele yaz sıcağında hiç çekilmez. sonra "yaa saçlarını nasıl uzattın bu kadaar?" diye soruyorlar. kuaföre gitmeyerek arkadaşım! sen de gitme senin de uzasın.
    bende bu tembellik oldukça boyumu bile geçer bu saç.
    üşengeçlikten u2 izlemeye gitmedi bu bünye daha n'olsun.
  • her daim bakımı zor oluyor deseler de saç kremi ve şampuanla çok sağlıklı büyüttüğüm bir gerçek. üç dört ayda uçlarını aldırırsanız daha güçlü oluyor.

soylede bir gercek var ; ne kadar uzun olursa olsun insan bir yerden sonra da sıkılıyor kısa saç özlemi oluyor. kıyamadığım için kestiremiyorum aksi halde kısa saçın da havası var.
  • rüzgarda sigara içerken saçlarını ateşe verme riskiyle karşı karşıya olan kızlardır. bir de rüzgarlı havada saçları uçuşup dudaklarına sürdükleri parlatıcıya yapışır.
  • bu kategoride olmak istiyorsanız ve yıllardır uzatamıyorsanız kuaförünüzü gözden geçirin kızlar...
    bazı kuaförler var, sürekli sizin saçınızın berbat olduğunu söyler. uçları yanık diyip balyaj yapalım der. yumuşacık düpdüzgün uçlu saçlarınıza "keselim bunun uçları incelmiş, kesmezsek uzamaz" der. size pahalı ürünler satar.
    saçınızın taranıyor ise ve şekli size göre düzgün ise o kuaföre fön için bile gitmeyin. yoksa ne yapar ne eder sizin senelerce omuz hizasında karaktersiz bir saç boyu ile gezmenize sebep olur.
    böyle bir kuaföre uzun süre gitmeyi bıraktım, başka birine gittim saçım uzamaya başladı. neden? çünkü adam "saçının uçları ince ama nemli tut yeter, kırılmasın kesmeyelim yazık olur" diyor. sıkıldığım zaman "vaz geçme hayatta kesmem, senden daha kötü ne saçlar var, seninkiler çok güzel " diyor. saç rengimi açmak için uğraşmıyor. doğal yağlar öneriyor, ürün satmıyor. kimyasal işlemlere (brezilya fönü, perma, su dalgası vs) özendiğim zaman amacımdan sapmamam gerektiğini hatırlatıyor. istese benden çok para kazanır ama saç uzatma sürecimde sabretmem için her türlü desteği veriyor. sonuç olarak paranız cebinizde saçınız kafanızda kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap