• surekli icilmeye (mecburen veya sartlardan dolayı) baslandiktan sonra ,bıraksanızda ilk zamanlar genede aksam birer tane icmek istediginiz (diger sigaralar veremez o tadi)ama bi sure sonra artik gerek duymayacaginiz dahada bir sure sonra ise ulan nasil icmisim bu irenc cigarayi diyip icenlere sasiracaginiz bir cigara.
  • station samsun. tek dal ortalama 45 dakika sürer. kullanıcı dostudur, çekmeyince söner, ekonomiktir.tütün yerine bildiğimiz odunla yapılanlarına da rastlanılabilinir.
  • zorunlu kalmadıkça (ancak sıkça zorunlu kalınır) başvurulmaması gereken son çare.
  • on dakikalık tenefüslere sığmayan sigara.

bu sigarayı içmeden önce, masa gibi sert bir yere bir tanesini yatırıp elle biraz ovarak biraz tütün çıkarmak gerekir. eğer böyle bir yer yoksa işaret ve baş parmak arasına tütünün filtre tarafından ucuna doğru yuvarlayarak biraz tütünü dışarı atarsın. daha sonra filtreden uca doğru dilinle iki şerit yalayarak eksik olan nemi az da olsa kazandırmaya çalışırsın.

iki nefes arasını uzatmamak gerekir, yoksa söner.
  • acpi ozelliğine sahip icilmediğinde otomatik olarak sonebilen , 10 dk lik tenefüslerde bitirilemediği cok kez tecrube edilmis, çok çok kötü kokan, elde sarı iz ağızda leş bir tad bırakan kamyoncu sigarası.
  • gerçekten kötü kokan, çok hafif olan kısacası beni kesmeyen sigaradır. yalnız kimi zaman içmek zorunda kaldığım sigaradır.
    (bkz: samsun icen baba)
  • derlerki ;"kamyoncular bu sigarayı yakarlar ve sigara sönmeden bolu dağını (tünel yok tabi o zamanlar) geçerlermiş."
  • sekizinci nesil caylak.
  • babanın paketinden bir tane yürütülür ergen zamanda, evde yoklardır nasılsa. bir tane de bira açılır, karanlık balkonda yere çöreklenilir. "asiyiz biz ezelden" hesabı.

bira biter, ikincisi de biter, dolunay filan, uyuyakalınır. nerdeyse anne babanın eve dönme zamanı gelmiştir, samsun tüm uzunluğuyla yanmaya devam etmektedir. yanar, yanar yanar...

pek tasarruflu sigara vesselam, bir daha içmedim ondan, o ayrı. babama da çıtlattım, "ay içmesene ondan, çok fena kokuyoo, hem ne o öyle kamyoncu sigarası gibi"
hesabın var mı? giriş yap