• station samsun. tek dal ortalama 45 dakika sürer. kullanıcı dostudur, çekmeyince söner, ekonomiktir.tütün yerine bildiğimiz odunla yapılanlarına da rastlanılabilinir.
  • babanın paketinden bir tane yürütülür ergen zamanda, evde yoklardır nasılsa. bir tane de bira açılır, karanlık balkonda yere çöreklenilir. "asiyiz biz ezelden" hesabı.

bira biter, ikincisi de biter, dolunay filan, uyuyakalınır. nerdeyse anne babanın eve dönme zamanı gelmiştir, samsun tüm uzunluğuyla yanmaya devam etmektedir. yanar, yanar yanar...

pek tasarruflu sigara vesselam, bir daha içmedim ondan, o ayrı. babama da çıtlattım, "ay içmesene ondan, çok fena kokuyoo, hem ne o öyle kamyoncu sigarası gibi"
  • askerlik zamanları tertiplerime marlboro dayandıramayınca başladığım sigara. günde 2 paket içerdim en fazla 3-4 dal otlanan olurdu. 30 yıl önce bugün, nizamiyeden çıkmadan şınav çektirirler ya hani, o zaman yaktığım hala bitmedi. hayır sigarayı bırakacağım, bitmedi, bitmiyor hemuğa goyim.
  • rahmetli babaneme kartonla aldığımız sigaradır.

ne içerdi be kadın.
  • zorunlu kalmadıkça (ancak sıkça zorunlu kalınır) başvurulmaması gereken son çare.
  • acpi ozelliğine sahip icilmediğinde otomatik olarak sonebilen , 10 dk lik tenefüslerde bitirilemediği cok kez tecrube edilmis, çok çok kötü kokan, elde sarı iz ağızda leş bir tad bırakan kamyoncu sigarası.
  • derlerki ;"kamyoncular bu sigarayı yakarlar ve sigara sönmeden bolu dağını (tünel yok tabi o zamanlar) geçerlermiş."
  • çok ağır yandığı için cigaralık sarmak için ideal tütün.
    hatta izmir'deki roman mahallerindeki de facto coffee shop'larda tek dal olarak bu satılır(dı).
    bilenler bilir, bi' keresinde ark.'la izmir/gürçeşme polis okulundan bunu bi' yakmışım hacı; aşşağı sallanarak içiyorum, taa yahudi mezarlığına kadar içmişliğim vardır. o kadar ağır yanar.
  • dün alarak eski günleri yad ettim.aynı tad devam etmektedir.uzun yanışı ile performansı da aynı
hesabın var mı? giriş yap