şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun süren evliliklerin altında yatan nedenler toplamı. örneğin uyum çok önemlidir.
 • internette dönen bir yazıydı bir zamanlar.

  "yaşlı amcayla teyzenin evine ziyarete giderler. yemek yenilir, sohbetler edilir. amca teyzeye hep, hayatım, canım vb hitaplarla seslenmektedir. genç çift etkilenir bundan. teyze içeri gidince amcaya, "ne güzel böyle hala birbirinize aşk dolu sözlerle hitap ediyorsunuz" der gençlerden biri. adam durur "sorma evladım, kaç zamandır hanımın adını hatırlayamıyorum, böyle idare ediyorum, çaktırma"
  tam olarak böyle olmasa da bunu gibi birşeydi.

  tanım: ara sıra birşeyleri unutmaktır.
 • her çiftin sırrı kendine özeldir. bütün çiftlere uygulanabilecek genel bir sır yoktur zannediyorum.
 • sekstir. sır falan da değildir. evlilikler hem resmi olarak hem de ailelere duyulularak sevişmenin caiz kılınmasından başka bir şey değildir. eğer evlilikteki seks iyiyse diğer her şey de onunla paralel olarak iyi gider. eğer illa bir sır olacaksa bu erkek için bel kuvveti, kadın için pozisyon kapasitesi ve erkeğini tatmin etmek için yapabileceği uç şeylerdir.
 • (bkz: dut pekmezi)
  (bkz: sarımsak)

  ` :niye böyle dedim bilmiyorum`*` :uzun ömrün sırrını söylediğinde`` : abuk sabuk noktalara bağlarlar ya`` :aha bir an onlara benzer sahne geldi aklıma`
 • en köklü araştırmanın sonucu der ki:

  (bkz: dokunmak)

  her ne kadar desmond morris stayla dursa da bilimsel bir sonuç bu. hatta çocuk büyütme evresinde de bu bilgiyi kullanabilirsiniz.
 • çok erken evlenenler için(genelde eski tip evlilikler) iki tarafın da iyi-sakin ve büyük beklentileri olmayan insanlar olması yeterli gelmiştir bana hep.

  modern yetişkinler için ise çevreme bakınca otuzlara yakın ve hatta otuzlarında evlenmek ve olgun olmak şart. yine hayattan büyük beklentileri olmamak şart ortalama bir insan için bence. burada çift içinden birisi evlilik dışında (hobi-iş-kariyer) bişilere kendine vermeye başlayınca bazı sorunlar çıkabilir. iki taraf da verirse kendini, iki kişinin de içi boşalan evlilik konusunda duyarsız olmasıyla o hayalet evlilik uzun süre devam ediyor görünebilir tabi yine. birisi mutsuz olduğunu fark eder ve sorgulamaya başlarsa zincir kopabilir her zaman.
 • eğer karşılıklı özgürlük yok ise, yüksek derecede bağımlılıktır. uzun süreli sigara tiryakiliği ya da uyuşturucu bağımlılığı gibi aynı.