• uzun süreli ilişkiden çıkmış biriyle değil de hala eski sevgilisini unutamamış biriyle sevgili olmamak gerekir. uzun süreli ilişkiden çıkıp sevgilisini anında unutan insanlar var neticede. sizi sığınılacak liman olarak görenlerden kesinlikle uzak durun. örneğin bu noktada ashildr liman işletmeleri tic. ve san. a.ş, yeni sezonda hizmet vermeyecektir.
  • yabancıların bununla ilgili rebound love diye bir tabiri var. fuck buddy müessesinden hallice, friends with benefits gibi de değil, böyle garip birşey. bak tanım bile yapamıyorum yani. genelde siz karşınızdaki insan için sevgili değil de rebound girl/rebound guy oluyorsunuz işte. sokakta elele gördüğün çiftler var ya? boşuna bakma onlara. öyle bir ilişki olması sıfır demeyelim ama ona yakın. siz mi? ya çok iyi yada çok kötü. genelde mi? tabi ki çok kötü.

hele hele sizin uzun süreden beri bir ilişkiniz yoksa sizin istek ve beklentilerinizle karşınızdaki insanın istekleri tamamen farklı olabilir. sizin özlediğiniz şeylerden karşınızdaki insan sıkılmış yada bunalmış olabilir. sizin bunları dile getirmeniz haliyle karşınızdakini daha da bunaltır. mümkünse hiç konuşmayın. size bir dost tavsiyesi.

* up in the air diye bi film vardı.* benzer bir konu işlenmiş aslında. izleyin siz onu. unutmayın ki karşınızdaki insan alex'in ryan'a dediği gibi size de her an dönüp "you're an escape" diyebilir. ne yapabilirsiniz biliyor musunuz? hiçbir şey. neden, nasıl, niçin gibi sorular da soramazsınız. sormaya hakkınız da yok. tek diyebileceginiz "peki" deyip hayatınıza devam etmek. buraya cuk oturan bir cümle var: adam haklı beyler. evet arkadaşlar, kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz. kadın ailesiyle hayatına kaldığı yerden devam etti, george abimiz de sap gibi kaldı. adamın hissettiklerini düşününce şu an resmen içime öküz oturdu, boğazım düğümlendi.

hani şey gibi düşünün. evli bir adam var. adam bütün resmi davetlere eşiyle gidiyor. bir de arka planda hoş vakit geçirdiği diğer kadın var. işte siz o diğer kadın/adam oluyorsunuz biraz. hani gerilim filmi izlerken her an herşey olabilecekmiş gibi beklersiniz ya, öyle bekleyin. filmin sonuna kadar, emin olana kadar tetikte bekleyin. kendinizi pat diye bırakmayın, üzülürsünüz sonra. size caro emerald'ın bir şarkısını armağan ediyorum o halde*:

little girl, just keep on waiting
    for that man to give you a life
    .....
    you'll always be the other woman
    .....
    baby, trust me, i’ve been there before
    you don't know him, i know him more

of çok iç karartıcı olmuş. merak etmeyin mutlu sonla bitenleri de var ama çok az. bu yüzde %0.01'lik olasılığa tutunup devam edebilirsiniz yine de, biraz pollyannayı oynamak kimseyi üzmez. fazla düşünmeyin, huzurunuzu kaçırmayın, üç maymunu oynamaya devam edin, keyfinize bakın.
  • çok tehlikeli.
    7 senelik sevgilisinden ayrılıp 7 haftada evlenir bunlar.
    herkes çoluğunu çocuğunu pistten alsın.
  • herkesin bir yarası var anladık fakat kimse karşısındakine saygı duymayı düşünmüyor bile. sanki ilişkiyi tek o yaşamış siz de mal gibi durmuşsunuz hissi verir. madem yapamayacaksın bari karşındaki insana saygı duy ve egonu tatmin etmek için kimsenin duygularıyla oynama.
  • sürekli x kişiyle şöyle yapmıştık,
    şöyle bir olayda şöyle bir tepki vermişti,
    şimdi sen böyle diyorsun ama biz x kişisiyle şöyle bir şey yaşamıştık,
    böyle davranman bana x kişisini hatırlatıyor ve üzmeye devam ediyor lütfen yapma.

bu liste uzar gider. kendisine saygısı olan bir kadın/erkek böyle bir saçmalıkla karşı karşıya kalmasın.

bu sebeple ben süreyi daha da uzatıyorum ve 6 değil 1 yıl geçmiş olsun diyorum.

tabi bu süre zarfında da kendisine vakit ayırmış olacak ve eski ilişkisinde yaptığı hataları vs. yapmamak için tekrar kendisini eğitmiş olacak.

kısacası ilişkiler artık çooookkk zooorrr.
  • enkaz devralamam üzgünüm
  • yorgun olur ya.. daha az yıpranmışları var..
  • çok zor inanın çok zor.

bu uzun süreli ilişki boşanmış biri ise karşındaki insanın nispeten ya daha doğru bir zamanda karşısına
    çıkması gerekiyor ya da biraz olsun karşı tarafı tölere etmesi gerekiyor.

uzun sürelik bir ilişkiden çıkan kişi her ne cinsiyette olursun, geçmişte yaşadığı sıkıntıların soru işaretleriyle
    boğuşur yeni ilişkisinde. güven sorunu, isterse karşısındaki insan dünyanın en iyi en muhteşem insanı olsun
    devam eder. yapmaması gereken hatalar yapabilir. güvenilirliğini, onun onu bırakmayacağını sorgular
    hatta deneyebilir.

ben ruh ikizim dediğim kadını bu şekilde kırdım. üstelik ortada onunla ilgili çok ciddi bir durum olmamasına
    rağmen. umarım beni bir şekilde duyuyordur. özürler diliyorum kendisinden. keşke onun güvenirliğinden
    şüphe etmeseydim..

allah da benim belamı versin.
  • eğer uzun süreli ilişkiden çıkmış kişi erkek ise uzak durulması gereken durumdur. zira uzun bir hadiseden yeni yakasını kurtarmış erkek büyük ihtimal az olmayacak bir süre boyunca uzun süreli ilişki düşünecek durumda olmaz. kafanızda kısa süreli bişiler varsa sıkıntı yok.

eğer uzun süreli ilişkiden çıkmış kişi erkek değilse durum daha fena olur. önceki uzun süreli ilişkinin faturası da yer yer size çıkartılabilir. türlü türlü riskleri vardır. peki buradan bir mucize çıkar mı diye sorarsanız, çıkar. yeterince çok harcayacak zamanı olanlar için her şey mümkündür.
  • uzun süreli ilişkiden çıkmamış biriyle sevgili olmaktan yeğdir.
hesabın var mı? giriş yap