*

şükela:  tümü | bugün
 • feridun duzagac'in harbiye acikhava tiyatrosu konser kayitlarini iceren albumu..
  (bkz: 28 mayis 2004 feridun duzagac acikhava konseri)
 • piyasaya çıkmamış, tüm diğer feridun düzağaç albümleri gibi gecikmeli olarak çıkmaya mahkum albüm.*
 • piyasaya birkac gun gecikmeyle dun cikmis album. keske mfo coverlarina da yer verilseymis. albümde yer alan parçaları da yazalım tam olsun: adı sevda, nadas, buralardan gitme, senin şarkın, uçak, düşler sokağı, sevgili öyküler, lavinia, rüzgar, fd, ela, son yaprağıydı güzün, düşlerime kal, paranoya, yanında, aşkın e hali, boş ders şarkısı, biterken her şey, yalan, cumartesi, içimden şehirler geçiyor, alev alev, dipteyim sondayım depresyondayım, yalnızlığım sana emanet, gölge, unut beni, beyaz.
 • keşke konserde*
  de bulunabilseydim pişmanlığıyla yanıp tutuşmama neden olan albüm.
 • 28 mayıs 2004 de açıkhavada geçirdiğimiz büyülü geceyi tekrar tekrar yaşatan albüm. sıradan bir albüm düzenlemesi şeklinde yapılmamış aksine konser neredeyse olduğu gibi yansıtılmış. tuya naz ın bıcır bıcır sesleri bize hatıra kalmış. coşkusu ve heyecanıyla her dinleyişte tüyleri diken diken etmiştir. dinleyenleri gibi kendisi de çok etkilenmiş olmalı ki hissettikleri sözlere taşma cüretini göstermiş* oda orkestrası ile yaptığı çalışmalar şarkıların başka başka şekillerde aşka gelmesini sağlamıştı ki bu güzelliği hep yaşamamızı sağlaması ve kayıt cd sini çıkararak vermiş olduğu sözü tutması oldukça mutlu etmiştir.
 • feridun düzağaç'ın hem birbirinden güzel şarkılarını seslendirdiği hem de konser anındaki konuşmalarını bizimle paylaştığı 27 şarkılık best of tadındaki albümü. albümdeki boş ders şarkısı'nı söyledikten sonra seyircilere anlattığı şey güldürdü beni, aynen şöyle:
  "geçtiğimiz konserlerin bir tanesinde arka arkaya söylediğim kalbi kırık şarkılar hakkaten bana sahnede çok ağır geldi ve kendimi bir an kötü hissettim. insanlar gözlerimin içine bakarak eğlenmek falan istiyolar. dedim ki 'benim hiç kalbi kırık olmayan şarkım yok galiba'. seyircilerden bir tanesi 'var' dedi. 'hangisi?' dedim merakla, 'boş ders şarkısı' dedi. (gülüşmeler) ben de 'sen yanlış anlamışsın güzelim' dedim"
 • sonunda bulabildigim, alabildigim album. bo$ ders $arkisi'ndan sonra feridun beyin bahsettigi olay icin (bkz: #4193757)
 • keman düzenlemelerinin süper olduğu dinleti albümü. dinletinin bir yerinde alev alev şarkısı isteniyor, f.d. tamam çalalım diyor. ancak son yaprağıydı güzünşarkısı başlıyor. şarkının başını tanımayan bazı sazanlar ise heeeey diyerek çığlık atıyorlar. dinletinin bir başka yerinde yine aynı şarkının istenmesi üzerine "tamam biliyorum, biliyoruz, çalacağız hepsini diyor. cumartesi şarkısından sonra ise bi dahaçığlıklarına tamam bakarızşeklinde cevap veriyor. ilk günden aldığım, günü gününe sözlükte "acaba ne yazdılar" diyerek takip ettiğim müzik mahsülleri ofisiürünü. keşke canlı dinleyebilseydim diyesi geliyor insanın...
 • başyapıt tadında bir çalışma. tabii eksik şarkıları olsa da; bazı şarkılar gerçeğiyle aynı tadı vermese de güzel olmuş. müzik mahsulleri ofisi tarafından yapılmıştır.
 • sevgili öyküler, gölge, lavinia , cumartesi , aşkın e hali şarkılarındaki performansı ile kendimden geçmeme neden olan konser kaydı.