şükela:  tümü | bugün
  • bazen yaklasik 1 gunu bulur bunlar.
    hatta bazen o esnada kitalar okyanuslar gecilir.

ama o yolculugun sonunda sevdicegin bekliyor olmasi o yolculugu hem daha uzatir, hem daha cekilir kilar.

zor ama bazi seylerin degerini cok guzel ogreten yolculuklardir.
  • yolun sonunda, onun eşsiz tertemiz yüzü varsa aşılan her kilometre inanılmaz değerli oluverir bir anda. yolun sonuna yaklaştıkça o daha da belirginleşir.
    yol sana bakar, sen yola.
    o sana bakar, sen ona.
  • ortaçağda bitmeliydi. kendimi avrupadan kudüs'e yürüyen haçlı askeri gibi hissediyorum, git git bitmiyor amk.
  • her seferinde daha da heyecanla çıktığım yolculuk. aynı hevesle, aynı merakla.

geceleri daha iyi oluyor bilhassa. uzaklardaki ışıklara odaklanıyorum. acaba o ışık neyi aydınlatmak amaçlı yanıyor, acaba etrafında kimler var? orası bir evse acaba içinde neler oluyor? çıldıracağım! deli gibi merak ediyorum.
  • hayal kırıklığına uğratandır genelde.

yol uzun olunca geçen zaman da uzun olmuş oluyor. ya seni beklemesini istediğin kişiler olmuyor yerlerinde ya da yerlerinde olsalar da değişmiş oluyorlar.
    sen de değişmiş oluyorsun, istediğin coşku uyanmıyor, bir tutukluk sarıyor seni. cümleler , konular kopuk kopuk oluyor, çok şey biriktiğinden,
    hepsini anlatmak istediğinden değil, anlatmaya üşendiğinden sıraya koyamıyorsun.

ne zaman uzun yolculuktan sonra bi yere varsam pişman oluyorum , geri dönmek istiyorum, dönemiyorum.
  • bi yerden sonra cok bunaltici olabilir. 1 erkek 1 kadin'daki su sahne geliyor aklima hep uzun yolculuklarda: https://youtu.be/m8eeyaovxwl
  • kendi arabanız olunca yanınızda bir de çok eğlendiğiniz insanlar olunca üstelik bir de ait olduğunuz yere gidiyorsanız gerçekten keyifli hale gelen yolculuktur. benim için şu an böyle
  • (bkz: drama)

saat sabahın dördü. otobüs dinlenme tesisinde durmuş. kıçım tepsi gibi dümdüz. uykusuzluktan ölürken iki derece havada kalan son canımla sigara içmeye çalışıyorum. iç sesim diyor ki ''okumak için sıcacık anne evinde kalmayan kafanı sikim ''
  • insanı içinde bulunduğu tekdüze yaşam döngüsünden kurtaran can simididir. zihni arındırma, stres seviyesini düşürme gibi yan faydaları vardır. insanın yaşam enerjisini yükseltenler listesinde üst sıralardadır.

tanım: favorim olan mp3'leri telefona yükledikten sonra istanbul'dan akdeniz istikametine doğru yapmaya başlayacağım aktivite. bir haftalığına da olsa her şeyi geride bırakmak hayat kurtarıcı etkiye sahip.
  • bir dönem lanet etsem de şu sıralar aşırı özlediğim ve ne kadar sevdiğimi tekrardan fark ettiğim yolculuk türü. manzara, müzik, sohbet üçlemesiyle muazzam bir aktiviteye dönüşüyor.