• yakın zaman içinde 2. anlam kazanmış kelime. aman.
  • instagram’da beni takibe almalarıyla keşfettiğim izmir’li gençlerden müteşekkil taze rock musiki topluluğu.

önce bir albümlerini * indirip dinledim, sonra sağa sola baktım ne ayaklar diye, takdir edilesi olduklarına hükmettim.

yaratıcı tarafları pek bir hoş, henüz oturmamış olsa da yetenekleri hissediliyor. izmir piyasasını bilmem ama kayıt vs. konularında daha çok çalışmaları ve daha çok deneme yanılma yapmaları gerekiyor. teknik ve kayıt anlamında bir kuşak önceki abilerini iyi dinlesinler, feyz alsınlar. çok güzel bir başlangıç yapmışlar, bunu heba etmesinler. kendilerini en kısa sürede istanbul’da görmeyi umuyoruz. *

yolunuz açık olsun. takipteyiz
  • müziği güzel stüdyo kaydı ve solistin sesi pek oturmamış izmirli rock grubu. biraz daha dikkatli olurlarsa buralar değerlenir
  • (bkz: lp)
  • plaktan farkı daha fazla kapasiteye sahip olması denilebilir. analog kayıt yapılabilen plastik "retro" material. dijital değil, analog ses duyabilmemizi sağlar.

sanılanın aksine, günümüzde hâlâ seveni çoktur.
  • üzerine seslerin düşük devirle kaydedildiği büyük boyutlu plak.
  • refik algan'ın küçürek öyküsünün ismidir.

uzunçalar
    “artık mektup yazacak kimsem de kalmadı. dün sana bir şeyler yazıp attım. önümüzdeki yıl yanıtı elime geçerse iyidir. yalnızlık çığlıkları insanı hep ürkütmüştür sanırım. aziz dostum, eğer çevrenizdekileri kaçırmak istemiyorsanız, onlara yalnız olduğunuzu söyleyiniz; insanın aynayla yüz yüze gelmekten korkmasına benzeyebilir bu. iyisi mi elden geldiğince okşayınız güvercinleri ve uzak kalmayınız sıcak iklimlerin limonsu tadından. lüks sorunlar…”
    refik algan
  • (bkz: longplay)
  • kucukken "uzunça" kelimesinin cogulu sandigim, "longplay"in birebir turkce karsiligi. o zamanin* turkce muzik dergilerinde sikca kullanilirdi.
  • ayrıca; bir sanatçının eserlerinin bir bölümünün yer aldığı kaset, albüm.
hesabın var mı? giriş yap