şükela:  tümü | bugün
 • yayla istiyorsan buraya çıkacaksın kardeşim.. ulaşımı kolay, barınma imkanı bol, yiyecek
  içecek bol, manzara iyi, gölü var, ördekleri var paytak, sessiz sakin.. sıkıldın mı, çık, gölün etrafı çam, gez.. trabzona gayet yakın..
  (bkz: yayla) (bkz: margarin)
 • bir başkadır benim memleketim. dıdıdıdım...
  hazır türkçe karakterler izin vermişkene eski adının şerah olduğunu ifade edeyim..
  alabalık en güzel orda yenir... alabalık üretim çiftlikleri pek menşurdur. çiftliğe ne hacat gölü besleyen suda bi ton onlardan var, yeter ki yakalamayı bilin..
  http://daphne.8m.com/resim/karadeniz dizininde bi kaç örnek resim bulabilirsiniz...
 • bu çok güzel mekan, boş bulduğu her yere apartman dikmeyi çok seven ve asla bu binaları sıvamayı ve boyamayı aklına getirmeyen bölge halkının elinden undp (birleşmiş milletler kalkınma programı) tarafından kurtarılmaya başlanmıştır. mevcut binalar ahşapla kaplanmaya başlanmış, yeni yapılanma sınırlandırılmıştır. ancak tüm güzelliklere eşlik edecek adına içki denen ama tüm kötülüklerin anası olarak görülen abı hayata giriş izni verilmemektedir
 • undp tarafından ele alınarak 20. yuzyıl laz mimarisinden arındırılmış, tartan yürüme yollari yapilmiş ancak o balıkların yanında rakı beyaz şarap gibi yararlı içeceklerin eşlik etmesine izin verilmeyen çok ama çok güzel bir doğa parçası.
 • doğu karadeniz bölümüyle düşünüldüğünde yeşilliğinin bir numarası olmayan, alabalık yemek için ve zirveden göle bakmak için gidilebilecek bir yurdum yaylası.
 • trabzon’a 99 km. ve çaykara ilçesine 19 km. uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 m. yüksekliktetir. vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl ve çevresi bu isimle bilinir. gölün uzunluğu 1 km., eni 500 metre ve derinliği 15 metre civarındadır. gölde sazan ve alabalık yaşar*.buradan haldizen daglarina gidilir ki asıl güzellik orada başlar..
 • huzur pansiyondaki amcamin konukseverligine hayran oldugum ama bi yandan da mendebur* karisina uyuz oldugum, alabalık ne ki kuymak ne ki diyerekten lezzet testleri yaptıran, her taraftaki yeni 2ser 3er katlı insaatlarla can sıksa da, dogasının mukemmelligi* ile tanrı, tanrı olalı sırf buraya ugrasmıs izlenimi yaratan bi garip yurdum kosesi. ayrıca dısarısı kaldıgım pansiyondan daha sıcak oldugu icin cadır kurmaktan tırsmanın gereksiz oldugu mekan.kopeklerinden korkmayı beklerken, kazlarından korkulması gerektigini ogrendigim diyar-ı cennet.
 • trabzonda bulunur
 • 7-8 sene once tam bir kabus olan yolu düzeltilmiş diye duydum.. sisin bi insanı büyüleyebileceği ender yerlerden biri..
  özet olarak ortam şöyle idi son gittiğimde;
  bir vadi düşünün.. bir dağın dibinden 60-70mt eninde alabildiğine uzanan bi göl koyun.. gölün ucuna da bir dere ve küçük bi kasaba yerleştirin..
  böyle nefis bi ortamda dağlardan aşağı kayan sisin metre metre yere yaklaşmasını ve 3-4 dakikada görüşü 1-2 mtye indirişi müthiş bir şey.. kısa bir süre sonra geri çekilmesi de inanılmaz bir ambians oluşturuyor..
  alabalığı çamlıhemşin'de fırtına deresinden tutup hemen yanında yemesi daha güzel.. ama dağın göldeki yansıması ve o sis..
  gidip görülmesi elzem beldelerimizden..
 • gerçekten çok güzel bir yerdir ama turist gelmesi beklenen bi yerde nasıl içki yasağı olur ya da hangi mantıkla olur anlaşılmamıştır (en azından bizim kaldığımız yerde böyle bi yasak vardı)
  yine de görülesi bi yerdir
  ve gidecekler için öneriler;
  içkinizi mutlaka yanınızda götürün,
  sabah erkenden kalkıp dağa dogru yürüyüş yapın,
  sonra da göl kenarında doğal yayla yiyecekleriyle kahvaltı edin.