şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük'te bir yazar.
    aman efendim kimler gelmis.
  • kürt faşistliğini şuursuzca benimsemiş, insani değerlerini kaybetmiş yazar.
    yazdıkları ile insanlığı aynı değil.
    (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • hakkımda yazılanları şaşkınlıkla öğrendim. öğrendim diyorum çünkü hakkımda yazan kişiyi terbiyesiz üslubundan ötürü engellemiştim ve hakkımda yazdığı entryi de bir başka yazarın aldığı ss linkiyle öğrendim.

hiç kürt faşisti olmadım ve türk faşisti de. aslında hiç faşist olmadım. bi ara fetişist oldum ama * faşist olmak bana göre değil.

insanların ne düşündüğü umrumda değildir genelde bazı doğrularım olur fakat konu memleket olunca biraz üzüldüm. kürdüm, ana dilimde bir ağıt paylaştım. gerçekten her dinlediğimde içimi titreten bir ağıttı o.

siyasetin şerrinden de allah'a sığınırım niyetim hiç o olmadı. duygularım var, duygulandığım şarkılar türküler, ağıtlar, ilahiler var.
    40.hikmet ilahisinde de ağlıyorum galiba azılı bi yobazım.

kafalar bonzai
  • günlerden dün, havalı bir söz vermiştim kendisine ona çizim hediye edeceğime dair. sonra oturdum bilgisayarın başına bir şeyler düşündüm çizmek için. fakat o da nesi? her zaman zehir gibi, ırmaklar gibi, rüzgarlar gibi, doritos gibi çalışan zekamın tekleyesi tutmuştu. düşünüyor, düşünüyor ancak bir türlü çizecek bir şey bulamıyordum. sonunda çözemeyince kısa süreli bir depresyona girdim. depresyon dehlizlerinde harap olurken en sevdiğim dayım olan "dayım"ın o meşhur sözü geldi aklıma; "kader griye büründüğünde realiteyi kuşatan fotonun arzusunu taşır. o arzu ki suzuki marka motorbiskelet kadar hırıltılı ve kucibek kucibek zivili ziii robumboo!"

bu bilge sözler aklımda yankılanırken neyi çizeceğimi bulmuştum! bittabiki de dayımı! zira kendisinin engin bilgisi herhangi bir komiklikten daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

ve karşınızda aileden gelme felsefi sanatım "god dayım son what have you done!", buyurun efendim;

https://sketchtoy.com/68499128
  • bordo bereli badilerimin uyarısıyla bana cevap yazdığını öğrendiğim yazarık kişi.

kendisinin şu girdisi için türkçesini sordum bütün sözlüğün o dili bilmediğini bilerek sordum üstelik ve aldığım cevap şu: """sence bu benim ne kadar umurumda""" #72526437

kalkıp burada benim hakaret ettiğimi falan yazmış ama kendisinden aldığım cevaba karşılık verdiğim tepki var ortada.
    o hakaret dediği de mallar listeme eklendin mesajım sanırım.(sözlükteki engelle butonun adı eskiden mallara ekle idi)
    tipik kürt faşist yalancılığı ve iftira at izi kalsın olayı kanına kadar işlemiş sanırım.

mesajlaşma ss i gelicek buraya :)
  • en değer verdiğim yazarlardan biridir. biraz konuşmaya çabalayın, gerisi zaten kendiliğinden gelir.